Białoruscy specjalsi podrzucają polskim kolorowe upominki


fot: Straż Graniczna

BIAŁORUSKIE SŁUŻBY PRZERZUCAJĄ NIELEGALNYCH IMIGRANTÓW DO POLSKI [+VIDEO]

26 stycznia 2023|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronaBiałoruśPolskaWydarzenia |Przez Paweł Król

Służby białoruskie podwiozły pod polsko-białoruską granicę kolejną grupę migrantów. Tym razem jako miejsce do nielegalnego przekroczenia granicy wskazały cudzoziemcom tory kolejowe.

Jak poinformował w czwartek zespół prasowy KGSG, służby białoruskie podwiozły pod polsko-białoruską granicę kolejną grupę migrantów. Tym razem jako miejsce do nielegalnego przekroczenia granicy wskazały cudzoziemcom tory kolejowe.

„Wszystko po to, by ułatwić im przekroczenie granicy naszego państwa, tym samym zewnętrznej granicy Unii Europejskiej” – czytamy.

Zobacz też: Polskie służby alarmują. Nowy szlak dla nielegalnych imigrantów

Mimo że obszar przy granicy znajdujący się po stronie białoruskiej jest strefą dostępną tylko dla służb białoruskich, cały czas pojawiają się tam osoby próbujące nielegalnie przedostać się do Polski. Zdarzenie miało miejsce nocą (25-26.01.2023 r.), tuż po północy na odcinku ochranianym przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Kuźnicy.

Służby białoruskie przywiozły 6 osób w rejon linii kolejowej łączącej Białoruś z Polską. Z uwagi, iż na tym odcinku cały czas odbywa się ruch kolejowy, miejsce przecięcia torów z linią granicy państwowej nie posiada bariery fizycznej, jest za to objęte systemem zabezpieczeń elektronicznych.

„Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, jakim dysponuje Straż Graniczna, jesteśmy w stanie szybko reagować na tego typu zagrożenia. Cała grupa (2 Irańczyków i 4 Syryjczyków) tuż po nielegalnym przekroczeniu granicy została ujawniona” – informuje SG.

Zobacz też: Białoruskie służby pomagają nielegalnym imigrantom dostać się do Polski [+VIDEO]

Nagranie zostało wykonane w nocy (25-26.01.2023 r.) na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Kuźnicy.

Kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.