Wierni Bogu i Ojczyźnie – to ładnie brzmi


PREZES J. KACZYŃSKI DO UCZESTNIKÓW 31. ROCZNICY RADIA MARYJA: BÓG ZAPŁAĆ ZA TO, ŻE WIERNI PANU BOGU I OJCZYŹNIE PIĘKNIE ZAZNACZACIE SWOJĄ OBECNOŚĆ W POLSKIM ŻYCIU DUCHOWYM, SPOŁECZNYM I POLITYCZNYM

3 grudnia 2022 19:15/w InformacjePolska
Radio Maryja

Podczas 31. rocznicy Radia Maryja specjalny list wystosował prezes Prawa i  Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Wraził podziękowania za dar Radia Maryja oraz za inne dzieła przy nim powstałe. Zwrócił się również do słuchaczy toruńskiej rozgłośni. „Bóg zapłać, szanowni Państwo, za to, że jesteście, że tworzycie tę wspaniałą wspólnotę serc, za to, że wierni Panu Bogu i Ojczyźnie pięknie zaznaczacie swoją obecność w polskim życiu duchowym, społecznym i politycznym. Bóg zapłać również za Państwa jakże dobitnie wyrażaną niezgodę na to, co złe w przestrzeni politycznej, na to, co godzi w naszą wiarę, co szkodzi interesom naszej Ojczyzny, co jest wymierzone w polską rację stanu, co kwestionuje polskość i ten szczególny związek dziejowy chrześcijaństwa i państwa polskiego” – podkreślił polityk.

Trwamy w 31. rocznicy Radia Maryja. Z tej okazji liczni sympatycy i słuchacze toruńskiej rozgłośni przybyli do Grodu Kopernika, by wspólnie świętować oraz modlić się. [czytaj więcej]

Swoje wyrazy poparcia i podziękowania za 31 lat Radia Maryja przesłał prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Podczas wspólnego świętowania słowo dla toruńskiej rozgłośni odczytał wicepremier, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

List prezesa Jarosława Kaczyńskiego odczytał minister @mblaszczakpic.twitter.com/HqktVZUWeQ

— Radio Maryja (@RadioMaryja) December 3, 2022

– W 31. rocznicę powstania Radia Maryja modlimy się w intencji wszystkich ludzi dobrej woli i szlachetnych serc, którzy przez ten czas wnosili i wnoszą swój piękny wkład w dzieło wznoszone ad maiorem Dei gloriam (łac. na większą chwałę Bożą) – zaznaczył polityk.

Polityk dodał, że trzeba dziękować Panu Bogu za wielki dar, jakim jest Radio Maryja i inne przedsięwzięcia rozwijane pod kierunkiem o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR i toruńskich Ojców Redemptorystów.

– Wielkość i rozległość tego dzieła – TV Trwam, „Nasz Dziennik” Akademia Kultury Społecznej i Medialnej , liczne fundacje i wspólnoty czy niedawno oddana do użytku ciepłownia geotermalna – wzbudza podziw i zdumienie – podkreślił w liście Jarosław Kaczyński.

J. #Kaczyński: Dziękujemy Panu Bogu za wielki dar, jakim dla milionów wiernych są Radio Maryja oraz inne wspaniałe przedsięwzięcia, rozwijane pod auspicjami o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR i toruńskich ojców redemptorystów #31latRM

— Radio Maryja (@RadioMaryja) December 3, 2022

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że podziękowania należą się Stwórcy za dar, przez który działa Opatrzność, za wyjątkową osobę, jaką jest Ojciec Dyrektor.

– To jego śmiałej wyobraźni i odważnych myśli wspieranych przez charyzmę, żelazną wolę i pragnienie całkowitego oddania się służbie Panu Bogu i Ojczyźnie  zawdzięczamy, że to wielkie dzieło nieustająco się rozwija – wskazał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zwrócił się również bezpośrednio do słuchaczy Radia Maryja.

– Bóg zapłać, szanowni Państwo, za to, że jesteście, że tworzycie tę wspaniałą wspólnotę serc, za to, że wierni Panu Bogu i Ojczyźnie pięknie zaznaczacie swoją obecność w polskim życiu duchowym, społecznym i politycznym. Bóg zapłać również za Państwa jakże dobitnie wyrażaną niezgodę na to, co złe w przestrzeni politycznej, na to, co godzi w naszą wiarę, co szkodzi interesom naszej Ojczyzny, co jest wymierzone w polską rację stanu, co kwestionuje polskość i ten szczególny związek dziejowy chrześcijaństwa i państwa polskiego – akcentował.

J. #Kaczyński: Niech to wielkie dzieło nieustająco wzrasta i rozkwita. Niech umacnia w ludzkich sercach wiarę, polskość i patriotyzm. Niech dodaje nam sił, byśmy sprostali dziejowej misji, którą wyznaczył nam św. Jan Paweł II. Tego wszystkiego pragnę nam wszystkim życzyć #31latRM

— Radio Maryja (@RadioMaryja) December 3, 2022

Prezes Jarosław Kaczyński wyraził prośbę, aby to wielkie dzieło prowadzone przez o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR nieustająco wzrastało i rozkwitało.

– Niech umacnia w ludzkich sercach wiarę, polskość i patriotyzm. Niech dodaje nam sił, byśmy sprostali misji dziejowej, którą naszej Ojczyźnie, Polakom i Polkom wyznaczył św. Jan Paweł II – podsumował list Jarosław Kaczyński.

radiomaryja.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.