Postępująca budowa zapory na rosyjskiej granicy


RedakcjaWydawcaPismo „Polonia Christiana”Klub Przyjaciół PCh24.pl

<img src="https://pch24.pl/wp-content/uploads/2021/10/min_12-5.png" alt="Św. Saby Jerozolimskiego

Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego

Wesprzyj nas

Strona głównaWiadomościCo dalej z budową tymczasowej zapory na granicy z Rosją? Straż Graniczna odpowiada

3 GRUDNIA 2022

Co dalej z budową tymczasowej zapory na granicy z Rosją? Straż Graniczna odpowiada

#”Zapora” #MSWiA #rosja #SG #straż graniczna

(Fot. AB)

Kontynuowana jest budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją. Budowa przebiega na trzech odcinkach w okolicach Górowa Iławeckiego, Dubeninek i Gołdapi – poinformowała PAP rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz.

„Zapora jest w dalszym ciągu budowana na trzech odcinkach: w okolicach Dubeninek, Gołdapi i na terenie podległym placówce straży granicznej w Górowie Iławeckim” – podała PAP Aleksandrowicz. Dodała, że w niektórych miejscach budowana jest także siatka ochronna dla zwierząt.

Wskazała, że służby nie informują szczegółowo o zaawansowaniu prac.

Tymczasowa zapora na polsko-rosyjskiej granicy jest budowana od początku listopada na wniosek straży granicznej. Składa się z trzech rzędów drutu ostrzowego rozpinanych na słupach wbijanych w ziemię. Przed zaporą z drutu rozpinana jest siatka ochronna dla zwierząt.

Zapora tymczasowa powstaje na ok. 200 km granicy ochranianej przez Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Nie jest ustawiana na rzekach i jeziorach.

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak informując o decyzji o budowie tymczasowej zapory wskazał, że jest to działanie podyktowane tym, że do Kaliningradu mogą być zwożeni uchodźcy z Afryki i państw Bliskiego Wschodu. W niedługim czasie budowana będzie także zapora elektroniczna.

Kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji informowało, że wyłoniona została firma z Wielkopolski, która jeszcze w tym roku przystąpi do budowy zapory elektronicznej na granicy polsko-rosyjskiej. Będzie tam zamontowanych 3 tys. kamer dziennych, nocnych, noktowizyjnych, termowizyjnych oraz instalowane będą detektory ruchu. „Wszystkie te rozwiązania umożliwią szybką identyfikację zagrożeń na granicy i bardzo szybką, skuteczną reakcję naszych służb” – mówił szef MSWiA Mariusz Kamiński.(PAP)

pap logo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.