Jednak jest problem z węglem-padło ze świecznika


PCh24.pl

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała

Wesprzyj nas

Strona głównaWiadomościA miało być tak pięknie… Premier Morawiecki w przypływie szczerości przyznał, że z węglem „jest problem”

28 WRZEŚNIA 2022

A miało być tak pięknie… Premier Morawiecki w przypływie szczerości przyznał, że z węglem „jest problem”

#brak węgla #cena węgla #import węgla #kryzys węglowy #Mateusz Morawiecki #węgiel

(fot. PAP/Marcin Bielecki)

– Zachęcamy i apelujemy, żeby dokonywać autoreglamentacji zakupów węgla – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych Narodowej Rady Rozwoju.

Jak powiedział premier podczas posiedzenia Rady od czerwca płyną do Polski masowce z węglem.

– W październiku osiągamy poziom ok. 2 mln ton węgla energetycznego, z którego „odsiewamy” ok. 400-500 tys. ton, reszta nie jest marnowana, będzie służyła polskiej energetyce i polskiemu ciepłownictwu – zapewnił.

Przyznał jednak, że z węglem „jest problem”. – Zachęcamy i apelujemy, żeby dokonywać autoreglamentacji zakupów (węgla -PAP), bo o ile wiemy, że po jednej czy półtorej tony dla każdego potrzebującego na najbliższe parę miesięcy będzie (…), o tyle dzisiaj, jak ktoś chce zakupić wystarczającą ilość węgla na surową zimę do kwietnia, to dziś tego odsianego węgla jeszcze tyle nie mamy – powiedział szef rządu.

Przypomniał, że kolejny obszar działań rządu, to zamrożenie cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych do poziomu 2000 kWh rocznie, dla gospodarstw wielorodzinnych, do 2600 kWh rocznie dla gospodarstw z osobami z niepełnosprawnościami i do 3000 kWh rocznie dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników.

Dodał, że ok. 8 mln gospodarstw nie będzie ponosić kosztów wyższych rachunków za energię elektryczną w przyszłym roku, pod warunkiem, że zużyje taką samą ilości prądu co w 2022 r. – Jest to jednocześnie zachęta dla oszczędzania – zaznaczył. (PAP)

pap logo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.