Nakłuwanie młodych kobiet w Hiszpanii


  

NCZAS.COM

Ukłucia kobiet podczas masowych imprez rozrywkowych. Sprawę bada policja

Przez

 AAP

 –

7 sierpnia 2022 15:18

FacebookTwitterWhatsApp

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

W Hiszpanii policja bada sprawę ukłuć igłami młodych kobiet podczas masowych imprez rozrywkowych. Od początku lipca nadeszło 60 skarg związanych z ukłuciami w 10 z 17 regionów kraju. Siły bezpieczeństwa chcą ustalić, czy kobietom wstrzykiwane są narkotyki w celu oszołomienia i wykorzystania seksualnego czy też celem jest wywołanie niepokoju społecznego.

– To zjawisko przemocy wobec kobiet, próba wyłączenia ich z przestrzeni publicznej – uważa minister spraw wewnętrznych Fernando Grande-Marlasca.

Ofiarami padają młode kobiety, najczęściej w dyskotekach, klubach nocnych, na koncertach czy festiwalach muzycznych. Nieznani sprawcy kłują je igłami w ramię lub w udo, najczęściej kiedy kobiety tańczą albo przebywają w dużej grupie rówieśników.

Potężna Asteroida Zmierza w Naszą Stronę

FEATURED BY

Wiele kobiet skarżyło się później na zawroty głowy, wymioty, czasową utratę wzroku i pamięci, drętwienie rąk i nóg, senność, a nawet utratę przytomności. Nie było doniesień o wykorzystaniu seksualnym lub o kradzieżach.

Według MSW, nie wiadomo, czy kobietom są wstrzykiwane narkotyki, które szybko znikają z organizmu, czy też celem jest wywołanie społecznego alarmu. W organizmach ofiar, które po ukłuciu udały się na badania do ośrodków zdrowia, nie wykryto obecności środków chemicznych. Wyjątkiem jest jedna nieletnia z Gijon, u której stwierdzono obecność substancji toksycznych – poinformował rzecznik policji krajowej, na którego powołał się w niedzielę dziennik „El Mundo”.

Zjawisko już wpłynęło na sposób życia młodych ludzi, zwłaszcza kobiet, które boją się wychodzić na nocne imprezy. – Panuje ogólna panika wokół tego, co tam mogą ci wstrzyknąć i jakie to może mieć skutki – powiedziała mieszkanka Kadyksu Monica Barranco w rozmowie z portalem 20minutos.

– Zastanawiam się, czy wyjść na imprezę – mówiła inna kobieta. – Wcześniej wiele razy wracałam do domu sama, teraz nawet o tym nie myślę.

Służby bezpieczeństwa ostrzegają przed tym problemem również turystów, gdyż do ukłuć dochodzi w miejscach licznie odwiedzanych przez cudzoziemców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.