Kości w środku lasu


Wstrząsająca tajemnica w Lubuskiem. Tysiące kości w środku lasu pod Żarami. Widok jest przerażający! | ZDJĘCIA

Aleksandra Łuczyńska7 sierpnia 2022, 9:06

Scena jak z horroru? Mało powiedziane! Setki porzuconych kości w samym środku Zielonego Lasu w Żarach. ZOBACZCIE WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>
Scena jak z horroru? Mało powiedziane! Setki porzuconych kości w samym środku Zielonego Lasu w Żarach. ZOBACZCIE WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>Aleksandra Łuczyńska

Zobacz galerię(87 zdjęć)

Dodaj komentarz:1

Udostępnij:

Setki kości rozrzuconych w samym środku lasu to niecodzienny widok. Budzi przerażenie i lęk, pomiędzy ogromnymi kośćmi, widać wyraźnie całe szczęki.

Do tego miejsca niełatwo trafić, można się natknąć na nie przypadkiem i przy okazji, porządnie wystraszyć. W Zielonym Lesie na niewielkiej polance od strony Kunic leżą setki kości.

Tysiące kości w środku lasu. WIDOK JEST PRZERAŻAJĄCY:

Scena jak z horroru? Mało powiedziane! Setki porzuconych kości w samym środku Zielonego Lasu w Żarach. ZOBACZCIE WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>

+87Zobacz galerię

Zobacz galerię(87 zdjęć)

Wygląda to jak ogromny dywan utkany z zębów, szczęk i kości. W pierwszej chwili można by pomyśleć, że natknęliśmy się na ślady wielkiej zbrodni, lub scenografię przygotowaną do kręcenia horroru. Dokładnie tak to wygląda. Makabrycznie i przerażająco. Choć wyjaśnienie jest dość prozaiczne, mimo wszystko, budzi spore emocje.

Kości należą do zwierząt, najprawdopodobniej krów. Trafiały tutaj z pobliskiej ubojni. Widać ogromne gnaty obrosłe mchem, są też wyraźne fragmenty kości z zębami. W kilku miejscach, między kośćmi rosną nawet niewielkie grzyby.

Jak się okazuje, kości są w tym miejscu od wielu lat. Nie są żadną szkodą dla lasu, nigdy ich nie uprzątnięto, chociaż temat co jakiś czas powraca. Najprawdopodobniej trafiły tu w połowie lat 80. Wówczas nie mielono kości na mączkę, dziś porzucenie takich rzeczy w lesie byłoby nie do pomyślenia. U nas już się utarło powiedzenie, że ktoś jedzie „na kości”.

Gazeta Lubuska.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.