Bioetyk popełnił grubą niestosowność


Fakt

Fakt

Szokujące słowa profesora po śmierci Polaków w Chorwacji. Ludzie są oburzeni jego komentarzem

Tomasz Kuzia – Wczoraj o 17:50

Zareaguj|253

  • Udostępnij
  • Zapisz

W katastrofie autokaru w Chorwacji zginęło 12 pielgrzymów z Polski. Wierni jechali do sanktuarium w Medjugorie. W związku z ich śmiercią Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wystosował apel do wszystkich parafii w Polsce o modlitwę za dusze zmarłych i ich rodziny. To wezwanie w niezwykle ostry sposób skomentował profesor Jan Hartman.

„W związku z wypadkiem autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji proszę, aby w najbliższą niedzielę, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych” – napisał na Twitterze Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Hartman zaatakował Gądeckiego w internecie. Poszło o wypadek polskich pielgrzymów w Chorwacji

Do wpisu niespodziewanie odniósł się prof. Jan Harman, znany z mocno antyklerykalnych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Hartman pod wpisem Gądeckiego napisał: I nadal będziesz się modlił do „niezawodnej” I „nieustającej pomocy” Maryi? Za dusze pielgrzymów, którym tak pomogła?

A na swoim profilu Hartman dodał: „Cały kraj zawieszony jest reklamami Medjugorie, żerującymi na nieszczęściu Ukrainy (masz tam jechać modlić się o pokój). Cyniczny biznes polega na wmawianiu ludziom, że ich modły do Maryi będą wysłuchane. Jak widać, nie zostały. Ale biznes nadal będzie się kręcił.”

Internauci oburzeni postawą Harmana

Wpis profesora zebrał sporo negatywnych opinii. Internauci zauważyli, że wypadek pielgrzymów nie powinien być okazją do atakowania Kościoła i wiary.

Zagraj teraz w przeglądarce

Jan Dołżyński napisał: Skąd u Pana, Panie Profesorze, tyle złośliwego sarkazmu? Chyba modlić się jeszcze wolno.

Adam Chmura dodał: Głupie jest mieszanie do wypadku czyjejś wiary. Jest to złośliwe…

Wojsław Zbarski napisał: Jak na uczonego to popełniłeś bardzo słaby wpis

To tylko część wpisów pochodzących od oburzonych osób. Wiele z nich nie nadaje się do zacytowania.

Jan Hartman to bioetyk, profesor nauk humanistycznych, publicysta, nauczyciel akademicki, polityk. Jest zdeklarowanym ateistą.

Wypadek autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji

Co stało się pod Zagrzebiem?

W wypadku autokaru, którym jechali polscy pielgrzymi do sanktuarium w Medjugorie, zginęło 12 osób. Ofiary to Polacy. Wypadek miał miejsce do pod Zagrzebiem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji. Wiadomo, że w autokarze było dwóch kierowców, którzy zmieniali się po drodze.

Polskie MSZ podało, że wszyscy pielgrzymi mają polskie obywatelstwo. Na miejscu jest już nasz konsul. Uruchomiono kryzysową linię dla rodzin ofiar pod numerem: +385 148 99 414.

© ForumTragiczny wypadek polskiego autobusu w Chorwacji

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Zginęło 11 osób, jest wielu rannych. „Wszystkie ofiary to Polacy”

WIĘCEJ OD Fakt

Odwiedź witrynę Fakt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.