Zakaz importu złota z Rosji


Amerykańskie dowództwo obawia się kolejnych ataków, Biden zapowiada odwet

BIDEN: G7 OGŁOSI ZAKAZ IMPORTU ZŁOTA Z ROSJI

26 czerwca 2022|0 Komentarze|Amerykabezpieczeństwo i obronapolitykaRosjaUkrainaWydarzenia |Przez Paweł Król

Prezydent USA Joe Biden wraz z innymi światowymi przywódcami ogłosi zakaz importu złota z Rosji podczas szczytu G7 w Bawarii w Niemczech, który rozpoczął się w niedzielę.

Jak poinformował w niedzielę prezydent USA Joe Biden grupa G7 ogłosi zakaz importu złota z Rosji.

Biden zauważył, że Stany Zjednoczone już wprowadziły bezprecedensowe środki przeciwko Putinowi, aby uniemożliwić Rosji otrzymanie środków na finansowanie wojny na Ukrainie.

„Wspólnie z G7 wprowadzimy zakaz importu rosyjskiego złota, głównego eksportu, który przynosi Rosji dziesiątki miliardów dolarów” – napisał.

Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702

WSPIERAJ KRESY.PL

Przypomnijmy, Boris Johnson wykorzysta szczyty G7 i NATO, aby wezwać Francję i Niemcy do udzielenia większego wsparcia militarnego Ukrainie i ostrzec je przed jakąkolwiek próbą popchnięcia prezydenta Zełenskiego do „złego” układu pokojowego.

Premier dodał: „Moje przesłanie do kolegów z G7, a w szczególności z NATO to … teraz nie jest czas na osiedlanie się i zachęcanie Ukraińców, aby pogodzili się ze złym pokojem, dla pokoju, dla którego są zapraszani do rezygnacji z części ich terytorium w zamian za zawieszenie broni”.

Rzecznik Johnsona powiedział, że premier rzuci wyzwanie innym przywódcom, aby „umocnili prezydenta Zełenskiego i Ukrainę w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. „O to będzie prosić premier na szczycie G7 i NATO, zachęcając innych przywódców do zwiększenia wsparcia gospodarczego, wojskowego i politycznego dla Ukrainy”.

Jesteśmy najbardziej rzetelnymi mediami w Polsce

Ads by optAd360

Premier Wielkiej Brytanii obawia się, że Ukraina może spotkać się z presją, aby uzgodnić z Rosją porozumienie pokojowe, które nie leży w jej interesie, ze względu na gospodarcze konsekwencje wojny w Europie.

„Zbyt wiele krajów twierdzi, że to niepotrzebna wojna europejska, a więc wzrośnie presja, by zachęcić Ukraińców – być może przymusowo – do złego pokoju” – powiedział dziennikarzom w stolicy Rwandy, Kigali, gdzie przebywa.

Johnson powiedział, że konsekwencje tego, że rosyjski prezydent Władimir Putin będzie w stanie wybić się na Ukrainie, byłyby niebezpieczne dla bezpieczeństwa międzynarodowego i będzie „długoterminową katastrofą gospodarczą”.

Kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.