Szojgu inspekcjonuje Ukrainę


Siergiej Szojgu. Fot. TV Zwiezda

SZOJGU Z INSPEKCJĄ NA UKRAINIE

26 czerwca 2022|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronaRosjaUkrainaWydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Ministerstwo Obrony Rosji podało, że jego szef wizytuje jednostki rosyjskie operujące na Ukrainie.

Oświadczenie resortu zacytowała agencja informacyjna Interfax. „Minister obrony Federacji Rosyjskie generał armii Siergiej Szojgu dokonał inspekcji zgrupowania wojsk (sił) zaangażowanego w operację specjalną na Ukrainie” – napisała agencja.

Według oświadczenia – „Szojgu, w punktach dowodzenia rosyjskich zgrupowań wysłuchał raportów o bieżącej sytuacji i działaniach rosyjskich Sił Zbrojnych na głównych kierunkach”.

Ads by optAd360

Jak przekazuje Interfax Szojgu miał w sposób szczególny interesować się zabezpieczeniem materiałowym rosyjskich oddziałów, w tym w środki decydujące o sytuacji bytowej żołnierzy „w punktach tymczasowej dyslokacji” – napisała agencja.

W czasie swojej inspekcji minister obrony miał także dekorować medalami podległych sobie ludzi. Przyznane miały został odznaczenia Złota Gwiazda Bohatera Federacji Rosyjskiej oraz Ordery Męstwa. Resort nie skonkretyzował jednak, kto został odznaczony.

Jesteśmy najbardziej rzetelnymi mediami w Polsce

Ads by optAd360

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję zbrojna na Ukrainę na szeroką skalę. Atak był początkowo prowadzony na kilku kierunkach operacyjnych w tym z terytorium Białorusi. Wojska rosyjskie szybko przedostały się pod Kijów. Na tym kierunku operacyjnym, podobnie jak pod Czernihowem i Sumami poniosły on jednak przegraną i z końcem marca Rosjanie wycofali swoje siły z północnej Ukrainy.

Duży sukces osiągnęło natomiast zgrupowanie atakujące z Półwyspu Krymskiego, które zajęło obwód chersoński i część obwodu zaporoskiego, domknęło też oblężenie Mariupola, zdobytego w maju.

Na froncie w Donbasie Rosjanie powoli i za cenę dużych strat wybierają siły ukraińskie z obwodów donieckiego i ługańskiego. W sobotę przejęli pod kontrolę Siewierodonieck.

interfax.ru/kresy.p

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.