Sprzęt optoelektro0niczny dla armii


fot: Mariusz Błaszczak

WOJSKO POLSKIE OTRZYMA SPRZĘT OPTOELEKTRONICZNY O WARTOŚCI PONAD 240 MILIONÓW ZŁOTYCH [+FOTO]

26 czerwca 2022|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronaPolskaWydarzenia |Przez Paweł Król

W piątek zostały podpisane umowy na zakup sprzętu optoelektronicznego – gogli i lornetek noktowizyjnych, celowników termalnych oraz lunet obserwacyjnych dla Wojska Polskiego o wartości ponad 240 mln złotych.

Wdniu 24 czerwca 2022 roku PCO S.A. podpisało kontrakt z Agencją Uzbrojenia na dostawy sprzętu noktowizyjnego i termowizyjnego dla Sił Zbrojnych RP.

Ads by optAd360

Zobacz też: 3,5 tys. rakiet systemu Piorun dla Wojska Polskiego. Szef MON zatwierdził umowę

Ads by optAd360

Przedmiotem umowy jest 1591 kpl. Gogli Noktowizyjnych MU-3ADM, 350 kpl. Gogli Noktowizyjnych MU-3AM, 250 kpl. Lornetki Noktowizyjnej NPL 1M oraz 500 kpl. Strzeleckiego Celownika Termalnego SCT RUBIN. Umowę podpisano na lata 2022-2025.

Ads by optAd360

Strzelecki Celownik Termalny SCT jest przeznaczony do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni ręcznej. Umożliwia wykrycie i identyfikację celów bez względu na warunki oświetlenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zminiaturyzowane gogle MU-3ADM i MU-3AM to zaawansowane pasywne urządzenie noktowizyjne. Charakteryzują się kompaktową i wyjątkowo lekką konstrukcją, solidnością i niezawodnością w warunkach polowych, a także doskonałymi parametrami wykrywania, rozpoznawania i identyfikacji.

Jesteśmy najbardziej rzetelnymi mediami w Polsce

Ads by optAd360

Lornetka noktowizyjna NPL-1M jest małym, lekkim przyrządem noktowizyjnym przeznaczonym do obserwacji terenu na bliskich i dalszych odległościach w warunkach nocnych.

Kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.