Z końcem marca likwidacja noszenia masek


Zdj. ilustr. Fot. pixabay

PO DWÓCH LATACH ZNIKNIE OBOWIĄZEK NOSZENIA MASEK

22 marca 2022|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronapolitykaPolskaWydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Portal Interia podał nieoficjalne informacje o tym, że rząd zamierza znieść obowiązek noszenia maseczek ochronnych.

Powołując się na źródła nieoficjalne Interia podała we wtorek rano, że rząd Mateusza Morawieckiego zamierza znieść obowiązek noszenia maseczek w publicznych miejscach zamkniętych od początku przyszłego tygodnia, to jest od 28 marca. Kwestia miała stanąć na wtorkowym posiedzeniu gabinetu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Interia nie zacytowała żadnych oficjalnych wypowiedzi w tej sprawie. Przytoczyła natomiast wypowiedź ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z 17 marca. „Zarekomendowałem panu premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania, które dotyczą noszenia maseczek, kwestii nakładania kwarantanny i izolowania” – zadeklarował tego dnia minister.

W ostatnich tygodniach liczba nowych zakażeń koronawirusem jest wyraźnie niższa od lutowej fali. Ciągle jednak można je liczyć w tysiącach. W poniedziałek odnotowano 4165 zakażeń wirusem SARS CoV-2.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

9276.09 PLN    (42.16%)

Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702

WSPIERAJ KRESY.PL

Polska nie będzie pierwszym krajem znoszącym ograniczenia przeciwko koronawirusowi. Pierwszym państwem w Europie, które całkowicie zniosło obowiązek noszenia masek oraz obowiązku okazywania certyfikatów covidowych potwierdzających brak zakażenia lub zaszczepienie się przeciwko CARS CoV-2 było Zjednoczone Królestwo.

Wielka Brytania była pierwszym z krajów zaatakowanych przez wariant Omikron. Dziennie notowano tam ponad 160 tys. wykrytych zakażeń, ale liczba hospitalizacji i zgonów nie wzrosła proporcjonalnie. Tłumaczy się to m.in. wysokim poziomem wyszczepienia brytyjskiego społeczeństwa (rząd promuje szczepienia do dziś) oraz mniejszą zjadliwością Omikrona.

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.