Białorusini wypychają swoich migrantów


źr. Straż Graniczna (Twitter)

SG: BIAŁORUSINI LIKWIDUJĄ OBOZOWISKO MIGRANTÓW I WYPYCHAJĄ ICH DO POLSKI

22 marca 2022|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronaBiałoruśPolskaWydarzenia |Przez Marek Trojan

We wtorek rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska poinformowała, że Białorusini likwidują obozowisko migrantów w centrum logistycznym w Bruzgach niedaleko przejścia w Kuźnicy, a ludzie ci są wypychani do Polski.

Por. Michalska powiedziała, że według informacji, które docierają do Straży Granicznej hala, gdzie mieścił się ośrodek dla migrantów „jest likwidowana”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493

PRZEKAŻ 1% PODATKU

– Białorusini zabierają przebywające tam osoby i wypchają je na stronę polską – poinformowała rzeczniczka SG. Dodała, że w ostatnich dniach podczas prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej zatrzymywani są migranci z Iraku, którzy dostali trafili na Białoruś w ubiegłym roku i byli lokowani w hali centrum logistycznego w Bruzgach.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

9276.09 PLN    (42.16%)

Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702

WSPIERAJ KRESY.PL

Również we wtorek służby prasowe białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego poinformowały, że w centrum logistycznym w Bruzgach nie ma już imigrantów oraz, że punkt ten zakończył pracę. W nocy z poniedziałku na środę 98 imigrantów miało odlecieć z Mińska rejsem ewakuacyjnym do Irbilu w irackim Kurdystanie. Według Komitetu, pozostali „zostali na własną prośbę rozlokowani w hotelach i sanatoriach”, oczekując na następne loty. Portal Zerkalo.io szacował, że jeszcze w niedzielę w Bruzgach pozostawało 409 osób.

Jak podała we wtorek Straż Graniczna, minionej doby z Białorusi do Polski nielegalnie próbowały przedostać się 134 osoby, czyli najwięcej od początku roku.

Czytaj także: Niespokojnie na granicy polsko-białoruskiej. Największa liczba nielegalnych imigrantów w tym roku

PAP / Interia.pl / Kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.