Kto za to zapłaci?


Photo by Dzenina Lukac on Pexels.com

źr. Straż Graniczna (Twitter)

ATAK NIELEGALNYCH IMIGRANTÓW. USZKODZONO POJAZD STRAŻY GRANICZNEJ

24 stycznia 2022|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronaBiałoruśPolskaPolskaWydarzenia |Przez Mateusz Pławski

W niedzielę grupa cudzoziemców przy wsparciu białoruskich służb, siłowo forsowała granicę polsko-białoruską. W polskich mundurowych rzucano kamieniami, został uszkodzony pojazd służbowy Straży Granicznej. Zdarzenie miało miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze.

Wczoraj tj. 23.01 gr. polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 20 osób. Na odcinku Placówki SG Czeremcha grupa cudzoziemców przy wsparciu białoruskich służb, siłowo forsowała granicę , w polskie patrole rzucano kamieniami, został uszkodzony pojazd służbowy SG – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałkowym komunikacie. Na stronę polska przeszło 3 obywateli Ghany. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. 

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493PRZEKAŻ 1% PODATKU

WCZORAJ TJ.23.01 GR.🇵🇱🇧🇾PRÓBOWAŁO NIELEGALNIE PRZEKROCZYĆ 20 OSÓB.
NA ODCINKU #PSGCZEREMCHA GRUPA CUDZOZIEMCÓW PRZY WSPARCIU BIAŁORUSKICH SŁUŻB,SIŁOWO FORSOWAŁA GRANICĘ,W PATROLE🇵🇱RZUCANO KAMIENIAMI,ZOSTAŁ USZKODZONY POJAZD SŁUŻBOWY SG, 3 OB.GHANY PRZESZŁO NA STR.🇵🇱-ZATRZYMANI. PIC.TWITTER.COM/SE0BHVD4JB

—STRAŻ GRANICZNA (@STRAZ_GRANICZNA) JANUARY 24, 2022

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia50 ZŁ100 ZŁ200 ZŁ500 ZŁPRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Dzień wcześniej – w sobotę – granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć tylko sześć osób. Byli to obywatele Gwinei, Ghany, Kamerunu, a także Kuby. W piątek granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 87 osób.

Zobacz także: Migranci masowo uciekają spod opieki aktywistów

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy został sztucznie wywołany przez białoruskie władze.

Straż Graniczna poinformowała we wtorek o kolejnym incydencie na polsko-białoruskiej granicy. Doszło do niego dzień wcześniej. Polskie patrole na odcinku Placówki Straży Granicznej w Płaskiej zauważyły „nietypowe zachowanie” białoruskich funkcjonariuszy. Około godziny 09.00 białoruscy żołnierze zdjęli z jednego ze swoich słupów granicznych tarczę z wizerunkiem godła państwowego i oddalili się z nią w głąb terytorium Białorusi. Po kilku godzinach Białorusini wrócili i zaczęli fotografować miejsce zdarzenia – czytamy w komunikacie SG.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparciaWSPIERAM KRESY.PL

Tego samego dnia po południu białoruskie służby graniczne zgłosiły do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, że godło na ich znaku zostało uszkodzone. Strona polska zaproponowała spotkanie w tej sprawie w celu wyjaśnienia zdarzenia. Białorusini odmówili, a wieczorem w białoruskich mediach ukazał się komunikat informujący o uszkodzeniu białoruskiego znaku granicznego przez polską stronę.

Kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.