S-350 uniwersalnym systemem pola walki


Photo by SpaceX on Pexels.com

S-350 fot: wikipedia.org

STRZELANIE ROSYJSKIEGO S-350 NA POLIGONIE [+VIDEO]

24 stycznia 2022|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronaRosjaWydarzenia |Przez Paweł Król

W czwartek rosyjska telewizja Zwiezda opublikowała materiał pokazujący strzelanie systemów rakietowych S-350.

Rosyjska telewizja Zwiezda opublikowała w czwartek materiał pokazujący strzelanie systemów rakietowych S-350. Telewizja zaznaczyła, że była to medialna premiera seryjnych egzemplarzy S-350.https://www.youtube.com/embed/Sm133w-QWPA?feature=oembed&wmode=opaque&rel=0

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493PRZEKAŻ 1% PODATKU

System rakiet ziemia-powietrze S-350 został opracowany przez producenta systemów obronnych Ałmaz-Antiej do obrony przeciwlotniczej pola walki i jest zdolny do rażenia celów w promieniu maksymalnie 60 km i na maksymalnej wysokości 30 km. S-350 jest przeznaczony do zwalczania celów aerodynamicznych i balistycznych. Wyrzutnia S-350 przenosi 12 pocisków ziemia-powietrze.

Modernizacja systemów obrony przeciwlotniczej jest jednym z priorytetów w armii rosyjskiej. Systemy S-350 są skuteczne w całym zakresie wysokości – przeciwko pociskom, samolotom i małym dronom. Są też bardzo mobilne – przekazał reporter telewizji Zwiezda Witalij Nikulin.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, dwa zestawy rakiet przeciwlotniczych S-400 i S-350 przybyły do ​​rosyjskich sił powietrznych w ostatnim kwartale 2021 roku. „Dwa zestawy pułkowe systemów rakietowych ziemia-powietrze S-400 i S-350 oraz trzy zestawy batalionowe wyrzutni rakiet przeciwlotniczych Pancyr-S zostały dostarczone siłom lotniczym” – poinformował minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Zobacz też: Pierwszy pułkowy zestaw systemów S-350 dla rosyjskich żołnierzy

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia50 ZŁ100 ZŁ200 ZŁ500 ZŁPRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Wzmożone wprowadzanie systemów rakietowych S-350 do rosyjskiej armii ma być odpowiedzią na zmiany w nowoczesnym sposobie prowadzenia wojny. Regularne armie, powstańcy i terroryści operują dziś dronami i pociskami balistycznymi, wojsko musi mieć środki do obrony.

Jednocześnie wszystkie tradycyjne zagrożenia powietrzne pozostają aktywne. W ten sposób decydująca staje się uniwersalna obrona powietrzna i przeciwrakietowa. System średniego zasięgu S-350 ma być jednym z przykładów.

Taktyczne cechy opcji eksportu S-350 zostały uzgodnione z ministerstwem obrony. Oznacza to, że projektant Ałmaz-Antiej może sprzedawać go zagranicznym klientom, jednak eksport S-350 będzie możliwy dopiero po pełnym uzbrojeniu rosyjskich sił zbrojnych. Program zbrojeniowy na lata 2018-2027 przewiduje dostawy 12 batalionów S-350. Perspektywy eksportu są jednak dobre, ponieważ broń została zaprojektowana na podstawie kontraktu zagranicznego.

Pociski dla S-350E zostały stworzone na podstawie rosyjskiego 9M96. Po zapoznaniu się rosyjskiego ministerstwa obrony z wyrzutniami KM-SAM, postanowiono uruchomić badania i rozwój rosyjskiej broni średniego zasięgu nowej generacji do obrony powietrznej o innej koncepcji i ulepszonych właściwościach. Ałmaz-Antiej przekazał ministerstwu obrony pierwszy zestaw S-350 w grudniu 2019 roku. W lutym 2020 roku pierwszy S-350 został dostarczony do centrum szkoleniowego Sił Powietrznych w regionie Leningradu.

Kresy.pl/Zwiezda/Tass

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.