Oburzenie Ukrainy wypowiedzią Białorusi


Ukraina i Krym, wikipedia.org

SZEF MSZ UKRAINY MÓWI O „NIEODWRACALNYM CIOSIE” DLA STOSUNKÓW UKRAIŃSKO-BIAŁORUSKICH

30 listopada 2021|0 Komentarze|BiałoruśpolitykaUkrainaWydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

„Nie sądzę, aby ocenianie każdego przejawu strumienia świadomości, który Aleksander Łukaszenko regularnie urzeczywistnia na różnych platformach medialnych, miało sens. Będziemy oceniać jego działania. Jeśli Białoruś rzeczywiście uzna nielegalną okupację Krymu przez Rosję, zada to nieodwracalny cios stosunkom ukraińsko-białoruskim” – powiedział Kułeba cytowany przez agencję Ukrinform.

Minister ostrzegł, że odpowiadając na ewentualne uznanie aneksji Krymu przez Białoruś Ukraina „nie pozwoli sobie na powściągliwość”.

Dmytro Kułeba przebywa w Rydze, gdzie zaproszono go na spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich NATO.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia50 ZŁ100 ZŁ200 ZŁ500 ZŁPRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Jak podawaliśmy wcześniej we wtorek, Aleksander Łukaszenko po raz pierwszy publicznie wyraził opinię, że Krym w sensie prawnym należy do Rosji. W wywiadzie udzielonym Dmitrijowi Kisielowowi – szefowi rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej „Rossija Siegodnia” – powiedział też, że zamierza złożyć wizytę na Krymie, co uzgodnił z prezydentem Rosji.

Kresy.pl / Ukrinform

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.