Wizje „proeuropejskiego” watażki


Źr. Wikipedia

ŁUKASZENKO: USA, WIELKA BRYTANIA I POLSKA CHCĄ ZNISZCZYĆ UE

29 listopada 2021|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronaBiałoruśpolitykaWydarzenia |Przez Krzysztof JanigaMON nie ma planu na rozwój armii – generał Skrzypczak, profesor Zapałowski00:00ПопереднійЗупинитиНаступний00:08 / 30:44Увімкнути звукПовноекранний режимКопіювати відео посиланняВідтворити / ЗупинитиВимкнути / Увімкнути звукПовідомити про помилкуМоваMox плеєр

Aleksandr Łukaszenko uczestniczył w poniedziałek w naradzie w białoruskim ministerstwie obrony, gdzie m.in. wyraził swoją opinię na temat rzekomych planów USA, Wielkiej Brytanii i Polski wobec Unii Europejskiej.

Białoruski przywódca stwierdził, że sytuacja na granicy z Polską jest nieprosta. „Widzicie, że ci polscy dranie już jeździli po krajach. Wczoraj zwróciliśmy uwagę, dokąd pojechał Morawiecki – do Wielkiej Brytanii. Jestem pewien, zobaczycie, w ciągu roku lub dwóch chcą na zlecenie Ameryki zburzyć Unię Europejską” – powiedział nieuznawany przez kraje zachodnie prezydent Białorusi cytowany przez państwową agencję Biełta.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.Kanał kontaktu: Adres e-mailMożesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Zdaniem Łukaszenki „Amerykanie nie potrzebują partnerów, którzy mogą im dorównać”. Według niego jedną z przyczyn „problemów” wewnątrz euroatlantyckiego bloku jest zagrożenie dla dolara, jakie stwarza waluta euro.

„Dlatego jestem pewien, że to nie przypadek, że Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, wszak nic w niej nie znalazła. Niektórzy już zaczynają otwarcie deklarować: dotacje z Unii Europejskiej się skończą, miliardy euro – nie potrzebujemy UE. Dlatego robi się wszystko, aby Unię Europejską zniszczyć” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Narada w ministerstwie obrony miała na celu omówienie planów reakcji białoruskich sił zbrojnych na ewentualne „nieprzyjazne i agresywne kroki wobec Białorusi”. Łukaszenko zapewniał na niej, że Białoruś nie „wymachuje szablą”, ale w razie potrzeby jest gotowa odpowiedzieć.

„Jeśli ktoś chce z nami rozmawiać jak ze spokojnymi ludźmi, to proszę, choćby dziś. Jesteśmy gotowi do rozmowy. Ale jeśli ktoś przyjdzie do nas z mieczem lub pistoletem, to mamy czym odpowiedzieć” – podkreślił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia50 ZŁ100 ZŁ200 ZŁ500 ZŁPRZEKAŻ DAROWIZNĘ

CZYTAJ TAKŻE: Polska alarmuje: Środki UE dla imigrantów są przeznaczane na propagandę Łukaszenki

Kresy.pl / belta.by

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.