Tytaniczny wysiłek wnuczka


Blada ofensywa Donalda Tuska

 29.11.2021 12:00
FacebookTwitterPinterest
Donald Tusk / Wikipedia

Prezydent i Premier Polski dwoją się i troją, by powstrzymać wojnę hybrydową, rozwikłać konflikt z Niemcami i Czechami w Unii Europejskiej, obronić granice… a co w tym czasie robi Donald Tusk?

– Tusk zorganizował jedną konferencję prasową bez dziennikarzy, podczas której odpowiadał tylko na wygodne pytania, napisał tweeta, w którym zaatakował wicepremiera Kaczyńskiego i wygłosił żenujące przemówienie podczas obchodów 6-lecia KOD. – pisze Zbigniew Kuźmiuk, udowadniając że były premier stracił słynne zdolności medialne. – Organizowanie konferencji prasowych bez dziennikarzy, to ostatnio specjalność Tuska, pytania przez nich przesłane esemesem (oczywiście nie wszystkie, tylko te wybrane), czyta mu rzecznik Jan Grabiec, a on na nie odpowiada do włączonych kamer telewizyjnych i podstawionych mikrofonów radiowych. – podsumowuje.

Nie możemy się oprzeć wrażeniu, że tak jest – gdy obserwujemy postarzałą wyraźnie twarz lidera Platformy dla niepoznaki zwanej Obywatelską. To, że obecni aktorzy sceny politycznej w Polsce odwołują się do Solidarności, jest oczywiste, ale jednak porównanie KOD-u (którego poziom kulturalny jest poniżej wszelkich norm w demokratycznym państwie) do NSZZ Solidarność i całego jej ruchu – budzi wyjątkowy niesmak. A jednak, są ludzie, którzy głosują na Tuska, wiedząc o jego afiliacjach – i dlatego nie można spocząć na laurach, porównując Premiera Morawieckiego z podstarzałym liderem opozycji.REKLAMA

Trzeba uświadamiać ludziom, ile strat przynosi polityka tegoż pseudo-lidera.
FacebookTwitterPinterest
Autor: Redakcja
Źródło: Tysol.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.