Domniemana próba rzekomego zamachu stanu


fot: SBU

SŁUŻBA BEZPIECZEŃSTWA UKRAINY ZAJMIE SIĘ SPRAWĄ RZEKOMEJ PRÓBY ZAMACHU STANU

29 listopada 2021|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronapolitykaUkrainaWydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

https://imasdk.googleapis.com/js/core/bridge3.489.0_pl.html#goog_909313055MON nie ma planu na rozwój armii – generał Skrzypczak, profesor ZapałowskiКопіювати відео посиланняВідтворити / ЗупинитиВимкнути / Увімкнути звукПовідомити про помилкуМоваMox плеєрADVERTISEMENT

Po ogłoszeniu przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, że stał się on celem spiskowców SBU wszczęło postępowanie w tej sprawie.

„Główny Wydział Śledczy prowadzi postępowanie przedsądowe w ramach sprawy karnej o popełnieniu czynności zmierzających do zagarnięcia władzy państwowej. Postępowanie otwarto zgodnie z punktem 1 paragrafu 109 Kodeksu Karnego Ukrainy – wobec przygotowania przez poszczególnych obywateli Ukrainy i Federacji Rosyjskiej działań w celu zagarnięcia władzy państwowej” – oświadczenie służby specjalnej zacytowała w poniedziałek agencja informacyjna UNIAN.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.Kanał kontaktu: Adres e-mailMożesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

W ten sposób SBU zareagowała na rewelacje jakie prezydent Zełenski wypowiedział 26 listopada w czasie konferencji prasowej. Stwierdził on, iż posiada informacje, że grupa obywateli Ukrainy i Rosji planowała przeprowadzenie w tej pierwszej zamachu stanu. Przewrót miałby odbyć się 1-2 grudnia z udziałem jednego z najbogatszych ukraińskich oligarchów Rinata Achmetowa. Zełenski uprzedził Achmetowa, że popełni wielki błąd jeśli zwróci się przeciwko państwu.

Na oskarżenia ze strony prezydenta oligarcha odpowiedział w oświadczeniu: „Informacja upubliczniona przez Wołodymyra Zełenskiego o próbach wciągnięcia mnie w jakiś zamach stanu jest absolutnym kłamstwem. Jestem oburzony rozpowszechnianiem tego kłamstwa, bez względu na motywy prezydenta”. Jak dodał – „Jako obywatel Ukrainy, największy inwestor, podatnik i pracodawca w kraju, będę nadal bronić wolnej Ukrainy, wolnej gospodarki, demokracji i wolności słowa”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia50 ZŁ100 ZŁ200 ZŁ500 ZŁPRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Prezydent podjął już jednak działania mogące mieć związek ze sprawą. Jaka podała agencja informacyjna Interfax ze stanowiska zwolniony został przez niego naczelnik Departamentu Kontrwywiadu SBU gen. Ołeksander Rusnak.

unian.net/interfax.ru/kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.