Chiny testują broń typu Long Marche


MEDIA: CHINY WYSTRZELIŁY POCISK HIPERSONICZNY. MOŻE PRZENOSIĆ BROŃ JĄDROWĄ

ŚWIAT Dzisiaj, 17 października (06:41)UDOSTĘPNIJKOMENTUJ (87)

Według ustaleń Financial Times Chiny wystrzeliły w sierpniu pocisk zdolny do przenoszenia broni jądrowej. Okrążył on ziemię lecąc na niskiej orbicie, po czym opadł.

Rakiety balistyczne / zdjęcie ilustracyjne /Value Stock Images /East News

Rakiety balistyczne / zdjęcie ilustracyjne /Value Stock Images /East News

Źródła FT podały, że naddźwiękowy pocisk był niesiony przez rakietę Long March, której starty są zwykle ogłaszane, podczas gdy sierpniowy test był utrzymywany w tajemnicy.

Według artykułu postęp Chin w dziedzinie broni naddźwiękowej „zaskoczył wywiad USA”.

Poza Pekinem nad technologią naddźwiękową pracują Stany Zjednoczone, Rosja i co najmniej pięć innych krajów.

Pociski hipersoniczne- wyjaśna FT- podobnie jak tradycyjne pociski balistyczne, które mogą przenosić broń jądrową, mogą latać z prędkością ponad pięciokrotnie większą niż prędkość dźwięku. Pociski balistyczne lecą wysoko w kosmos, wykonując łuk, aby dotrzeć do celu, podczas gdy pocisk hipersoniczny porusza się po niskiej trajektorii w atmosferze, potencjalnie szybciej uderzając w cel. Co ważne, pocisk hipersoniczny jest zwrotny (jak znacznie wolniejszy, często poddźwiękowy pocisk manewrujący), co utrudnia jego śledzenie i kontratak. 

Rośnie napięcie

W naszych salonach optycznych, bycie starszym się opłaca. Okulary progresywne z rabatem za wiek, tyle % ile masz lat!

Kraje takie jak Stany Zjednoczone opracowały systemy przeznaczone do obrony przed pociskami samosterującymi i balistycznymi, ale zdolność śledzenia i zestrzeliwania pocisków hipersonicznych jest nieznana. Według niedawnego raportu amerykańskiego Congressional Research Service (CRS), Chiny rozwinęły tę ofensywną technologię, uznając ją za kluczową w obronie przed amerykańskimi postępami w dziedzinie technologii naddźwiękowych i innych.

Opisany przez FT test ma miejsce, gdy napięcia amerykańsko-chińskie nasilają się, a Pekin zintensyfikował działania wojskowe w pobliżu Tajwanu, autonomicznej demokracji sprzymierzonej z Waszyngtonem, którą Chiny postrzegają jako prowincję oczekującą na zjednoczenie – komentuje AFP, i dodaje, że Pentagon nie odpowiedział na jej prośbę o komentarz do artykułu w Financial Times.”Państwo w Państwie”: Niegodziwy rodzic żąda pieniędzy od dzieci0:30/0:300:30″Państwo w Państwie”: Niegodziwy rodzic żąda pieniędzy od dzieci Polsat News

PAP

UDOSTĘPNIJDowiedz się więcej na temat: Chiny | USA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.