Biedny myśli, że w postkolonialnej Europie chwycił Pana Boga za nogi


SONDAŻ: POLACY CHCĄ UNIJNEGO REFERENDUM?

POLSKA 33 minuty temuUDOSTĘPNIJKOMENTUJ (166)

Więcej Polaków opowiada się za przeprowadzeniem referendum w sprawie dalszej obecności w Unii Europejskiej niż przeciwko – wynika z sondażu SW Research. W samym referendum Polacy opowiedzieliby się za pozostaniem we Wspólnocie.

Flagi Polski i UE; zdj. ilustracyjne /Zbyszek Kaczmarek /Reporter

Flagi Polski i UE; zdj. ilustracyjne /Zbyszek Kaczmarek /Reporter

Uczestników sondażu dla rp.pl zapytano, czy ich zdaniem – w związku z konfliktem polskiego rządu z Komisją Europejską – należałoby rozpisać kolejne referendum w sprawie przynależności Polski do UE oraz o to, jak zagłosowaliby w takim referendum.

Za organizacją referendum było 42,6 proc. respondentów, przeciwko 36,9 proc. ankietowanych. 20,5 proc. badanych nie miało zdania w tej kwestii.

Na pytanie, jak ankietowani zagłosowaliby w takim referendum, gdyby odbyło się ono w najbliższy weekend, 64,4 proc. respondentów stwierdziło, że opowiedziałoby się za członkostwem Polski w UE. 14,8 proc. zagłosowałoby przeciw członkostwu. 6,7 proc. nie wzięłoby udziału w takim referendum. 14,1 proc. uczestników badania nie wie, jak by zagłosowało.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu online SW Panel w dniach 12-13.10.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.Kosiniak-Kamysz w „Graffiti”: To co mówią rządzący prowadzi nas do osłabienia pozycji w UE0:16/1:570:16Kosiniak-Kamysz w „Graffiti”: To co mówią rządzący prowadzi nas do osłabienia pozycji w UE Polsat News

PAP

UDOSTĘPNIJDowiedz się więcej na temat: sondaże | UE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.