Perturbacje podwarszawskiego lotniska


Forsal

Lotnisko Modlin: port czeka wegetacja czy upadek?

Krzysztof Śmietanadzisiaj, 25 minut temuTen tekst przeczytasz w mniej niż minutę Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Lotnisko w Modlinie
Lotnisko w Modlinie / ShutterStock

Właściciele zgodzili się na 20 mln zł pomocy dla lotniska. To powinno pomóc przetrwać ten rok, ale przyszłość portu jest wciąż niepewna.Dla podwarszawskiego portu nadal ogromnym obciążeniem są spory właścicielskie. Należy on do czterech wspólników – samorządu woj. mazowieckiego, gminy Nowy Dwór Mazowiecki, przedsiębiorstwa państwowego Porty Lotnicze i Agencji Mienia Wojskowego. Pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację portu, tymczasem PPL wciąż nie zgadza się np., by Mazowsze dokapitalizowało port kwotą 50 mln zł, argumentując, że byłaby to niedozwolona pomoc publiczna. Marszałek Mazowsza Adam Struzik uważa, że dalsze blokowanie przez stronę rządową wszelkich inicjatyw wspólników samorządowych może doprowadzić do upadku lotniska.

Ostatnio doszło jednak do pierwszego od dłuższego czasu uzgodnienia między wspólnikami. Wszyscy przystali na pomysł zaproponowany przez Jacka Kowalskiego, burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego. Chodzi o dopłaty do kapitału spółki, dzięki czemu lotnisko zyska pomoc w wysokości 20 mln zł. – Zaproponowałem rozwiązanie, które nie zaburzy struktury właścicielskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.