Brak szacunku Niemiec dla Ukrainy


WejścieRejestracja22:3816 CZERWIEC 2021

SZUKAJKoronawirusLiczba zakażonych: 176 784 418Liczba osób, które wyzdrowiały: 114 937 290Liczba ofiar śmiertelnych: 3 826 567JHU CSSE

MSZ Niemiec: Berlin jest zaskoczony oskarżeniami Ukrainy o brak szacunku dla niej

© Sputnik . Igor ZaremboŚWIAT18:47 16.06.2021Krótki link3220Subskrybuj nas na

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec „odnotowało i było zdziwione” wypowiedzią ambasadora Ukrainy Andrieja Mielnika o niewystarczającym szacunku w Niemczech wobec ukraińskich ofiar II wojny światowej.

Mielnik powiedział wcześniej, że nie będzie uczestniczyć w uroczystej ceremonii w niemiecko-rosyjskim muzeum wojskowym Berlin-Karlshorst w piątek, w której weźmie udział prezydent RFN Frank-Walter Steinmeier i przedstawiciele zagranicznego korpusu dyplomatycznego, ponieważ niemieckie władze nie zwracają wystarczającej uwagi „na uczucia Ukraińców, jako jednej z największych grup ofiar II wojny światowej”.

Wzięliśmy pod uwagę doniesienia medialne i z pewnym zdziwieniem, chcę powiedzieć, cytowane tam wypowiedzi ambasadora Mielnika. Jednak nie chcę tego dalej komentować, ale opowiedzieć coś o podtekście tej sytuacji, ponieważ dotyczy nas, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec jest członkiem Stowarzyszenia Wspierania Muzeum Berlin-Karlshorst

Banknoty euro

© ZDJĘCIE : PIXABAYNiemcy przeznaczą 10 milionów euro pomocy dla Ukrainy– powiedziała rzeczniczka niemieckiego MSZ Maria Adebar na briefingu w Berlinie.

Dodała, że oprócz niemieckiego MSZ do stowarzyszenia należy także około 17 organizacji z Niemiec, Białorusi, Rosji i Ukrainy, w tym Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w II wojnie światowej w Kijowie. W pobliżu budynku muzeum znajdują się flagi wszystkich czterech krajów. Ambasadorowie krajów wchodzących w skład ZSRR zostali zaproszeni do udziału w ceremonii w muzeum, gdzie zorganizowano wystawę poświęconą losom radzieckich jeńców wojennych w nazistowskich Niemczech – wyjaśniła rzeczniczka niemieckiego resortu polityki zagranicznej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.