Biden mówi o konsekwencjach dla Rosji


WejścieRejestracja22:4016 CZERWIEC 2021

SZUKAJKoronawirusLiczba zakażonych: 176 784 418Liczba osób, które wyzdrowiały: 114 937 290Liczba ofiar śmiertelnych: 3 826 567JHU CSSEKonferencja prasowa Joe Bidena w Genewie

Biden: Konsekwencje dla Rosji w przypadku śmierci Nawalnego będą straszne

© Zdjęcie : Screensave from YouTubePOLITYKA19:27 16.06.2021(zaktualizowano 20:31 16.06.2021)Krótki linkTematy:Pierwsze spotkanie Władimira Putina z Joe Bidenem w Genewie (36)20278Subskrybuj nas na

W Genewie rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem amerykańskiego prezydenta. Biden ocenił spotkanie z Władimirem Putinem jako pozytywne.

Stwierdził przy tym, że relacje z Rosją muszą być przewidywalne i stabilne.

Stosunki z Rosją

Zależało nam na spotkaniu twarzą w twarz, aby pojąć, czy się rozumiemy

– powiedział Biden.

Nord Stream 2

© SPUTNIK . DMITRY LELCHUKBiden postąpił wbrew woli Departamentu Stanu?Prezydent USA Joe Biden poinformował, że na spotkaniu powiedział rosyjskiemu liderowi Władimirowi Putinowi, iż amerykańska agenda nie jest skierowana przeciwko Rosji.

Jest skierowana do narodu amerykańskiego. Walka z pandemią, odbudowa naszej gospodarki, przywrócenie relacji na całym świecie z naszymi sojusznikami i przyjaciółmi oraz ochrona narodu amerykańskiego. To moja odpowiedzialność jako prezydenta

– powiedział Biden na konferencji prasowej po rozmowach z rosyjskim przywódcą.

Jednocześnie powiedział Putinowi, że Rosja nie może narzucać światu swojego zdania.

Tune in as I hold a press conference from Geneva, Switzerland. https://t.co/xGEX3PCKsU— President Biden (@POTUS) June 16, 2021

Kwestie dotyczące rosyjskiej i białoruskiej opozycji

Odpowiadając na pytanie, dotyczące rosyjskiej opozycji i blogera Alekseja Nawqalnego, Biden podkreślił, że konsekwencje w przypadku śmierci Nawalnego, będą dla Rosji straszne.

Sytuacja na Białorusi również stała się jednym z tematów szczytu rosyjsko-amerykańskiego w Genewie. 

Podzieliłem się naszymi obawami dotyczącymi Białorusi. Nie zgodził się z tym, co się stało, ale powiedział, że chodzi o to, co teraz z tym zrobić

– powiedział Biden.

Kontrola zbrojeń

Żołnierze wielonarodowego batalionu NATO  w Orzyszu

© SPUTNIK . STRINGERNATO zwiększa wydatki zbrojeniowe. MSZ Rosji komentujePrezydent USA Joe Biden powiedział, że państwa muszą współpracować nad mechanizmem pomagającym kontrolować nowe systemy uzbrojenia, które skracają czas reakcji.

Cieszę się, że dzisiaj zgodziliśmy się na rozpoczęcie dialogu na temat stabilności strategicznej. Wyrażenie dyplomatyczne, że nasi eksperci wojskowi i dyplomaci będą współpracować w mechanizmie, który może doprowadzić do kontroli nad nową i niebezpieczną bronią, która się teraz pojawia, skraca czas reagowania. To zwiększa ryzyko przypadkowej wojny

– powiedział Biden na konferencji prasowej po rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Dziennikarze rosyjskich mediów nie zostali akredytowani na konferencję prasową prezydenta USA Joe Bidena po spotkaniu z rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem.

Służba prasowa Białego Domu udostępniła dziennikarzom kontakt z urzędnikiem odpowiedzialnym za akredytację, ale pisma z prośbą o dopuszczenie do udziału w konferencji prasowej zostały zignorowane. W podobnej sytuacji znaleźli się także pracownicy innych rosyjskich mediów.

Dwustronne spotkanie w Genewie

Po zakończeniu Joe Biden opuścił miejsce organizacji szczytu. Według rzecznika Białego Domu rozszerzone rozmowy nie zostały podzielone na dwie części, jak pierwotnie planowano.

Aleksiej Nawalny.

© SPUTNIK . PAVEL BEDNYAKOVPutin: Nawalny chciał być zatrzymany

„Odbyło się jedno spotkanie i nie zostało podzielone na dwie części” – cytuje urzędnika prasa.

Wcześniej, podczas konferencji prasowej, prezydent Rosji podzielił się swoimi wrażeniami na temat prezydenta USA. Według niego to bardzo konstruktywny zrównoważony i doświadczony rozmówca.

Trwa aktualizacja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.