PGNIG ma zgodę na przejęcie udziałów ukraińskiej spółki


Forsal

PGNiG ma zgodę na przejęcie udziałów spółki z grupy ERU na Ukrainie

wczoraj, 15:30Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze

PGNiG
PGNiG / Media

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownicto (PGNiG) otrzymało zgodę ukraińskiego urzędu antymonopolowego na przejęcie większościowego pakietu udziałów w spółce należącej do Energy Resources of Ukraine (ERU), podała spółka.

„PGNiG otrzymało zgodę ukraińskiego urzędu antymonopolowego na objęcie większościowego pakietu udziałów w spółce Karpatgazvydobuvannya należącej do Grupy ERU #ERU. To ważny krok do rozpoczęcia wspólnej działalności poszukiwawczo-wydobywczej na zachodniej #Ukraina” – czytamy na profilu PGNiG na Twitterze.

W październiku 2020 r. PGNiG poinformowało, że podpisało umowę inwestycyjną z ERU dotyczącą wspólnego projektu poszukiwawczo-wydobywczego na Ukrainie. Jak wówczas informowano, rozpoczęcie prac planowane jest w I połowie 2021 roku, po uzyskaniu koniecznych zgód i pozwoleń.

W lutym br. PGNiG i ERU Management Services LLC uzyskały od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) bezwarunkową zgodę na wspólne przedsięwzięcie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 39,2 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.