Opinia Putina do aresztowania jego kuma na Ukrainie


Kresy24.pl - Wschodnia Gazeta Codzienna

HomeRosja

Putin skomentował areszt domowy Medwedczuka

14 MAJ 2021 ROSJAUKRAINA0 COMMENTS

Prezydent Rosji Władimir Putin skomentował areszt domowy podejrzanego o zdradę państwa Wiktora Medwedczuka – chrzestnego swojej córki oraz deputowanego i jednego z przywódców prorosyjskiej partii  „Platforma Obywatelska – Za życie”.

„Wygląda na to, że teraz wszyscy na Ukrainie, którzy współpracują z Rosją, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności” – powiedział Putin podczas spotkania z członkami Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Putin uważa, że ​​Ukraina zmienia się w „Antyrosję”.

„Najwyraźniej, i to jest bardzo smutne, Ukraina powoli, ale stale przekształca się w jakąś antypodę Rosji, w swego rodzaju Antyrosję, w jakąś platformę, z której terytorium będziemy nieustannie, najwyraźniej, odbierać wymagające szczególnej uwagi z naszej strony z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej” – powiedział.

„Są zamykane ogólnonarodowe środki masowego przekazu – i nic, nasi zachodni partnerzy w żaden sposób na to nie reagują, żeby nie powiedzieć, że popierają tego typu decyzje” – pożalił się.

Uważa też, że ​​Ukraina stara się „oczyścić pole polityczne z tych sił, które opowiadają się za pokojowym rozwiązaniem kryzysu na południowym wschodzie Ukrainy, w Donbasie, oraz za dobrosąsiedzkimi stosunkami z Rosją”.

„Jest to oczywiście kwestia, która zawsze powinna znajdować się w polu naszej uwagi i będziemy musieli zareagować w odpowiednim czasie, mając na uwadze zagrożenia, które są dla nas tworzone” – podsumował.

Opr. TB, UNIAN

fot. http://www.kremlin.ru

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.