Biden uchyla zakazy Trumpa


Jesteś tutaj:Strona główna/Informacje/Polska/USA: J. Biden uchylił nakaz D. Trumpa ws. ubezpieczenia zdrowotnego im…

USA: J. BIDEN UCHYLIŁ NAKAZ D. TRUMPA WS. UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO IMIGRANTÓW

15 maja 2021 07:55/w InformacjePolska
Radio Maryja

Prezydent Joe Biden uchylił w piątek decyzję swojego poprzednika z 2019 roku zakazującą przybywania do USA imigrantów, którzy nie mogą udowodnić, że mają amerykańskie ubezpieczenie zdrowotne lub mogą pokryć koszty opieki zdrowotnej.

W komunikacie Białego Domu Joe Biden przekonywał, że zarządzenie byłego prezydenta Donalda Trumpa nie leży w interesie Stanów Zjednoczonych.

Jak przypomina agencja Reutera, w październiku 2019 roku Donald Trump wprowadził nakaz, aby wszyscy potencjalni imigranci przedstawili w ciągu 30 dni od przybycia do USA dowód na posiadanie amerykańskiego ubezpieczenia zdrowotnego lub wystarczających funduszy na pokrycie „racjonalnie przewidywalnych kosztów medycznych”.

Sędzia federalny zablokował decyzję przed datą jej wejścia w życie. Ale w orzeczeniu z grudnia 2020 roku Sąd Apelacyjny USA podtrzymał postanowienie Donalda Trumpa. Argumentował, że mieści się to w uprawnieniach prezydenckiej władzy wykonawczej.

„Biden objął urząd kilka tygodni później, a jego zwolennicy powiedzieli, że zarządzenie nigdy nie weszło w życie” – zaznaczył Reuters, dodając, że zdaniem stojących w obronie imigrantów prawników gdyby do tego doszło, uniemożliwiłoby wjazd do Ameryki aż dwóm trzecim legalnych imigrantów.

Joe Biden obiecał wycofać wiele imigracyjnych projektów Donalda Trumpa. Cofnął m.in. zakaz podróżowania do Ameryki ludzi z 13 krajów z większością muzułmańską oraz z krajów afrykańskich. Wstrzymał też budowę muru granicznego z Meksykiem.

PAP drukujTagi:Donald TrumpimigranciJoe BidenubezpieczenieUSA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.