Amerykańska delegacja w Donbasie


WejścieRejestracja17:2715 MAJ 2021

Przedstawiciele Rady Polityki Zagranicznej USA przyjechali z wizytą do Donbasu.

Amerykańska delegacja odwiedziła Donbas

© Zdjęcie : Facebook / Joint Forces OperationŚWIAT13:42 15.05.2021Krótki link5035Subskrybuj nas na

Przedstawiciele Rady Polityki Zagranicznej USA przyjechali z wizytą do Donbasu – poinformowało centrum prasowe sztabu Operacji Połączonych Sił Ukrainy.

„Wczoraj, 14 maja, przedstawiciele amerykańskiej Rady Polityki Zagranicznej odwiedzili rejon operacji Połączonych Sił. Delegacja odwiedziła mariupolski oddział ukraińskiej straży morskiej, a przy wyjściu w morze upewniła się o obecności rosyjskich kutrów wojennych w akwenie Morza Azowskiego. Następnie zagraniczni goście zapoznali się z funkcjonowaniem punktu kontrolnego wjazd/wyjazd Gnutowo” – poinformował sztab na Facebooku.

Przedstawiciele USA zostali zaznajomieni z kwestiami bezpieczeństwa na obszarze działania Połączonych Sił. Przedstawiciele amerykańskiej delegacji odwiedzili również jedną z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Po wizycie na linii kontaktowej zagraniczni delegaci na własne oczy zobaczyli konsekwencje «rosyjskiego pokoju» w regionie Morza Azowskiego, oceniali sytuację na froncie i upewniali się co do obecności rosyjskich wojsk na wschodniej Ukrainie” – podkreślili ukraińscy wojskowi.

Ukraiński żołnierz.

© REUTERS / MARIAN KUSHNIRUkraińskie siły bezpieczeństwa zaminowały drogę w Donbasie?Ukraińskie władze i państwa zachodnie wielokrotnie oskarżały Rosję o ingerowanie w wewnętrzne sprawy Ukrainy, której władze w kwietniu 2014 roku rozpoczęły operację wojskową przeciwko proklamowanym w trybie jednostronnym DRL i ŁRL. Rosja odrzuca te zarzuty i nazywa je niedopuszczalnymi. Moskwa wielokrotnie podkreślała, że nie jest stroną wewnętrznego konfliktu ukraińskiego i jest zainteresowana przezwyciężeniem przez Kijów kryzysu polityczno-gospodarczego. Zapewniła też, że nie dostarcza sprzętu wojskowego, amunicji i nie udziela innej pomocy republikom w Donbasie, a zarzuty o rzekomej obecności rosyjskiego wojska w Donbasie są bezpodstawne.

Ponadto Zachód wyraża zaniepokojenie rzekomym nasileniem się „agresywnych działań” ze strony Rosji. Waszyngton poinformował o eskalacji „rosyjskiej agresji” i przemieszczaniu się rosyjskich wojsk na Krymie i w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy. Z kolei Moskwa odpowiedziała, że Rosja przemieszcza wojska na swoim terytorium, według własnego uznania, co nikomu nie zagraża i nie powinno przeszkadzać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.