Syn Ludu chce rozmawiać z Wrogiem Narodu


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wizytuje oddziały sił zbrojnych w Donbasie.

Zełenski ma nadzieję na negocjacje z Putinem? Kreml zaprzecza

© REUTERS / Ukrainian Presidential Press ServiceŚWIAT14:33 12.04.2021(zaktualizowano 14:36 12.04.2021)Krótki link7111Subskrybuj nas na

Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że w ostatnich dniach nie było żadnych wniosków od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o rozmowy z Władimirem Putinem.

„Nie, w ostatnich dniach nie widziałem żadnych próśb, nie wiem o żadnych wnioskach z ostatnich dni” – powiedział rzecznik Kremla.

Wcześniej w mediach pojawiły się informacje, powołując się na rzeczniczkę prasową Zełenskiego Julię Mendel, że prezydent Ukrainy zwrócił się do Moskwy o rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w celu omówienia eskalacji konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Sytuacja na wschodzie Ukrainy

Wcześniej Zełenski po wizycie na linii demarkacyjnej ogłosił potrzebę nowego zawieszenia broni w Donbasie. Jednocześnie powiązał stabilność w regionie z przystąpieniem Ukrainy do NATO.

Rezerwiści 130. batalionu obrony terytorialnej Ukrainy podczas ćwiczeń

© REUTERS / VALENTYN OGIRENKOUkraina przygotowuje się do ofensywy w Donbasie? Kijów: To kompletny fejk i dezinformacjaJak zauważył głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy Rusłan Chomczak, użycie siły w celu „wyzwolenia” Donbasu jest dla Kijowa nie do przyjęcia, gdyż wiąże się z ofiarami wśród ludności cywilnej i wojskowych wojskowego.

Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin powiedział wcześniej, że Ukraina jest gotowa do działań wojennych na pełną skalę. Zauważył, że teraz nadszedł najbardziej ostry okres na linii demarkacyjnej w Donbasie w ostatnich latach.

Z kolei rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow określił sytuację na wschodzie Ukrainy jako niebezpieczną, gdyż „wkrótce może dojść do wznowienia wojny domowej”. Jednocześnie podkreślił, że nikt nie będzie dążył do wojny z Ukrainą.

Konflikt w Donbasie trwa już od siedmiu lat, jego ofiarami padło około 13 tysięcy osób. Ugoda jest omawiana na spotkaniach grupy kontaktowej w Mińsku. Jej uczestnicy przyjęli kilka dokumentów dotyczących zawieszenia broni, ale nadal dochodzi do wymiany ognia.

W lipcu ubiegłego roku wszedł w życie kompleksowy tryb zawieszenia broni. Jednak od lutego tego roku sytuacja się pogorszyła: doszło do zamachu na dowódcę batalionu Milicji Ludowej DRL, ukraińskie siły bezpieczeństwa ostrzelały z moździerzy Gorłowkę i przedmieścia Doniecka, nasiliły się walki. W kwietniu DRL poinformowała o śmierci dziecka po ataku ukraińskiego drona. Ponadto Siły Zbrojne Ukrainy ostrzeliwują republiki z broni zabronionej przez „Mińsk-2”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.