Rosomaki płyną w siną dal…


Rosomak na okręcie desantowym, źr. wojsko-polskie.pl

ŚWINOUJŚCIE: NA OKRĘTY DESANTOWE ZAŁADOWANO ROSOMAKI [+FOTO]

12 kwietnia 2021|0 Komentarze|bezpieczeństwo i obronaPolskaPolskaWydarzenia |Przez Mateusz Pławski

W środę  8. Flotylla Obrony Wybrzeża poinformowała, że na okręty transportowo-minowe załadowany został sprzęt oraz żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej. „W ramach wspólnych ćwiczeń Marynarki Wojennej i Wojsk Lądowych zostaną oni przetransportowani do portu w Szczecinie. Transport żołnierzy na polskich okrętach to doskonały przykład na łączenie i wykorzystywanie wspólnych zdolności bojowych” – podano.

Wśrodę na pokłady ORP Kraków oraz ORP Poznań ze składu 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych załadowano kilkanaście pojazdów wojskowych w tym dziesięć pojazdów KTO Rosomak oraz zaokrętowano kilkudziesięciu żołnierzy.

W komunikacie podkreślono, że głównym celem tego typu treningów jest praktyczne sprawdzenie możliwości oraz wariantów załadunku techniki wojskowej na okręt. Doskonalona jest metodyka wprowadzania pojazdów na ich pokład, a także procedury związane z bezpieczeństwem operacji transportowych.

źr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.pl

„O ile dla marynarzy jest to rutynowe zadanie, o tyle dla żołnierzy Wojsk Lądowych jest to nowe doświadczenie. Po zaparkowaniu pojazdów załoga zabezpieczyła sprzęt odpowiednio do morskiej podróży, zaokrętowani żołnierze musieli zaś zapoznać się z okrętem, poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pokładzie oraz przejść podstawowe szkolenie z zakresu ratownictwa morskiego. Jest to również doskonała okazja do współpracy pomiędzy siłami wchodzącymi w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia oraz jednostkami największego związku taktycznego w regionie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przed realizacją przyszłych zadań” – napisano.

Zobacz także: Marynarka Wojenna RP o zarzutach ze strony Nord Stream 2: „Nie prowadzimy żadnych prowokacji”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparciaWSPIERAM KRESY.PLźr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.plźr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.pl

Zobacz także: Minister obrony: Ruszył program Miecznik. Umowa zostanie podpisana do połowy bieżącego rokuźr. wojsko-polskie.pl

źr. wojsko-polskie.pl

wojsko-polskie.pl / Kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.