Amerykańskie lotnictwo transportowe ląduje na Ukrainie


First of its kind upgraded C-130H returns to Wyo. Air Guard

SAMOLOTY TRANSPORTOWE SIŁ POWIETRZNYCH USA LĄDUJĄ W KIJOWIE

12 kwietnia 2021|0 Komentarze|Amerykabezpieczeństwo i obronapolitykaUkrainaWydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Co najmniej dwa samoloty transportowe Sił Powietrznych USA C-130J Hercules przyleciały do ​​Kijowa w ciągu ostatniej doby. W poprzednich dniach zaobserwowano trzy takie loty. Nie wiadomo, jaki ładunek przywożą na Ukrainę amerykańskie maszyny.

Jak podała w poniedziałek agencja Interfax, z powołując się na zachodnich obserwatorów lotniczych, w ostatnich dniach do Kijowa przyleciało kilka amerykańskich wojskowych samolotów transportowych. Wynika to zapisów sygnałów z pokładowych transponderów samolotów.

W ciągu ostatniej doby do Kijowa przyleciały dwa wojskowe samoloty transportowe Sił Powietrznych USA C-130J Hercules. Jeden z nich przyleciał do ​​stolicy Ukrainy z niemieckiego miasta Stuttgart, gdzie znajduje się baza wojskowa USA, a drugi ze stolicy Łotwy – Rygi. Druga z tych maszyn ominęła Białoruś lecąc nad Litwą i Polską.

Od 2 do 6 kwietnia co najmniej trzy wojskowe samoloty transportowe Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych przybyły na Ukrainę.

Z amerykańskiej bazy lotniczej Ramstein w Niemczech do Kijowa przyleciały C-130J Hercules i C-17 Globemaster III. Inny ciężki samolot transportowy C-17 wylądował we Lwowie po transatlantyckim locie ze Stanów Zjednoczonych.

Ponadto zarejestrowano lot do Kijowa brytyjskiego samolotu transportowego Bae 146-200. Maszyna leciała z Poznania, gdzie znajduje się dowództwo 5. Korpusu Sił Lądowych USA.

Nie wiadomo, jaki ładunek przywożą na Ukrainę amerykańskie maszyny.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie doszło do zaostrzenia konfliktu w Donbasie, gromadzenia przez Rosję sił na granicy z Ukrainą oraz oskarżeń Moskwy o prowokacje ze strony Kijowa. 2 kwietnia Joe Biden przeprowadził rozmowę telefoniczną ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrem Zełenskim, podczas której zapewnił, że Stany Zjednoczone nie zostawią Ukrainy bez wsparcia.

CZYTAJ TAKŻE: USA skierują na Morze Czarne dwa okręty

Kresy.pl / interfax.ru

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.