Aborcja u sąsiadów


Źr. brpd.gov.pl

ŚLEDZTWO W SPRAWIE PRZYMUSOWEJ ABORCJI NA UKRAINIE

11 kwietnia 2021|0 Komentarze|społeczeństwoUkrainaWydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Policja w obwodzie mikołajowskim prowadzi śledztwo w sprawie przymuszenia do aborcji uczennicy przez kierownictwo placówki w której się ona uczyła.

Do przestępstwa mogło dojść w Berezkowskim Szkole Ogólnokształcącej Liceum-Internacie, jak poinformowała w niedzielę agencja informacyjna UNIAN. Policja podejrzewa, że 16-letnia uczennica tej placówki została wbrew woli poddana zabiegowi aborcji.

O tragicznym zdarzeniu poinformował na swojej stronie na Facebooku przewodniczący biura rzecznika praw dziecka Ukrainy Paweł Szulga. Opisując przypadek przywiezienia przez pracowników szkoły jednej z uczennic do szpitala celem wykonania aborcji zaznaczył, że dyrekcja nie skontaktowała się ze służbą do spraw dzieci, ani żadną inną służbą społeczną.

Według Szulgi pracownicy szkoły i szpitala nie zaakceptowali decyzji 16-latki, chcącej urodzić dziecko lecz umieścili uczennicę w izolatce i przez kilka dni, razem z miejscowymi lekarzami, podawali jej pigułki poronne. Ponieważ nie doszło do poronienia, dziewczyna została odwieziona szpitala gdzie przeprowadzono zabieg operacyjny.

„Stan psychiczny małej mamy jest niesamowicie okropny! Na moje pytanie: <<Czy dziecko po raz pierwszy zaszło w ciążę w zakładzie i dokonało aborcji?>> usłyszałem kolejne kłamstwo: <<Tak, to jedyny przypadek>>.” – napisał Szulga.

Miejscowa policja już wszczęła postepowanie z paragrafu o „Niewłaściwym wypełnianiu obowiązków ochrony życia i zdrowia dzieci”. W towarzystwie psychologa przesłuchano uczennicę. Policjanci przesłuchali już także pracowników szkoły oraz lekarzy.

Czytaj także: Ukraińska aborcjonistka po wyroku TK „wstydzi się za Polskę”. Kiedyś cieszyła się, że giną ludzie

unian.net/kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.