Ograniczenia ruchu turystycznego z Moskwą


WejścieRejestracja12:0405 MARZEC 2021

Skuter śnieżny z turystami na wyspie Kiżi. w rezerwacie muzealnym „Kiżi”

Polak w Moskwie. Podróż w pandemii

© Sputnik . Ilya TiminPISZĄ DLA NAS11:17 05.03.2021Krótki linkAutor Antonina Świst121Subskrybuj nas na

Choć mija już rok od momentu wprowadzenia w Polsce covidowych obostrzeń, poddróż do stolicy Federacji Rosyjskiej nadal jest mocno utrudniona, choć nie jest niemożliwa. Wymaga jednak spełnienia szeregu wymagań formalnych.

Ruch graniczny z Federacją Rosyjską w dobie COVID-19 jest ograniczony. Zgodnie z komunikatem na stronie Ambasady Rosji w Polsce oraz komunikatem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zewnętrzny ruch turystyczny jest zawieszony. Nie można ubiegać się o ten rodzaj wizy. Do Rosji mogą wjechać osoby, które posiadają wizę służbową, biznesową czy prywatną związaną ze śmiercią kogoś bliskiego bądź koniecznością zaopiekowania się nim w chorobie.

Pasażerowie na lotnisku Wnukowo

© SPUTNIK . VALERIY MELNIKOVWielokrotne wizy elektroniczne do Rosji? Rosyjskie MSZ wyjaśniaDo Moskwy spokojnie polecą członkowie rodziny obywateli Rosji, dyplomaci i oficjalne delegacje, specjaliści „zamówieni” przez rządowe organizacje do pracy nad konkretnymi projektami, sportowcy i trenerzy.

Z zakazu podróży zwolniony jest oczywiście personel i załoga statków i samolotów, a także kierowcy międzynarodowego transportu drogowego oraz osoby posiadające prawo stałego pobytu na terenie Rosji, które opuściły kraj podczas trwania pandemii i teraz chciałyby wjechać tam ponownie.

Jakie dokumenty do Rosji?

Podstawą jest oczywiście wiza, wskazująca cel podróży (oraz często niezbędne w tym celu zaproszenie). Wydział Konsularny Ambasady Rosji w Polsce zawiesił przyjmowanie interesantów 18 marca 2020 r. W sprawach wiz należy kontaktować się z Rosyjskim Centrum Wizowym, od stycznia 2021 r. wprowadzona została możliwość ubiegania się o jednolitą wizę elektroniczną pod adresem: 

Wjeżdżający powinni posiadać dokument medyczny (w języku rosyjskim lub angielskim) potwierdzający negatywny wynik badania laboratoryjnego materiału na COVID-19 metodą łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR).

Lecimy do Moskwy

W grudniu 2020 r. zostały wznowione bezpośrednie połączenia lotnicze między Warszawą a Moskwą. Loty wykonywane są jeden raz w tygodniu przez rosyjskiego przewoźnika Aeroflot. Do stolicy Federacji Rosyjskiej polecimy także polskim LOT-em.https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FSputnikPolskaOfficial%2Fposts%2F1625133091009082&width=500&show_text=true&height=505&appI

Biuro Prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT poinformowało redakcję Sputnik Polska, iż do końca marca kursy Warszawa Lotnisko Chopina – Moskwa Szeremietiewo będą odbywały się w poniedziałki i piątki, po jednym rejsie w każdą stronę według tego planu:

Funkcjonariusz Straży Granicznej z psem na rosyjsko-polskiej granicy w obwodzie kaliningradzkim

© SPUTNIK . IGOR ZAREMBOWładze Kaliningradu: Bogaty potеncjał turystyczny zamiast fantazji na temat inwazjiW poniedziałki:

LO677 WAW-SVO 16:05 – 20:20

LO678 SVO-WAW 21:15 – 21:40

W piątki:

LO675 WAW-SVO 9:15 – 13:30

LO676 SVO-WAW 14:20 – 14:40

Na terenie samolotu obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz zachowanie dystansu społecznego. Natomiast jak będzie w sezonie letnim, jeszcze nie wiadomo, będzie to uzależnione od sytuacji pandemicznej i obowiązujących obostrzeń.

Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.