Meliorowanie struktur piłki kopanej i innych


Kresy

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493

wiadomosci.dziennik.pl

CBA: KOLEJNE PRZESZUKANIA WZ. Z TZW. AFERĄ MELIORACYJNĄ, M.IN. W SIEDZIBIE PZPN

5 marca 2021|0 Komentarze|politykaPolskaPolskaWydarzenia |Przez Mateusz Pławski

„Funkcjonariusze CBA przeszukali 9 lokalizacji na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego w związku z śledztwem prowadzonym z Prokuraturą Krajową w Szczecinie” – poinformowała służba w piątek. Czynności wykonywano m.in. w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN).

W komunikacie podkreślono, że w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem XI Wydziału Zamiejscowego ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją Prokuratury Krajowej w Szczecinie, funkcjonariusze CBA przeszukali  9 miejsc na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego. W czynnościach brało udział około 50 funkcjonariuszy CBA ze Szczecina, Białegostoku, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Realizacja obejmowała zarówno miejsca zamieszkania osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. Czynności były wykonywane między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, podmiotu zajmującego się doradztwem gospodarczym a także jednego z krakowskich deweloperów.

„Czynności są wynikiem przeszukań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy CBA we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas zabezpieczono obszerną dokumentację między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. afery melioracyjnej. Analiza zgromadzonej dokumentacji pozwoliła na zidentyfikowanie nowych wątków związanych z potencjalnym przywłaszczaniem części środków z umów sponsorskich” – informuje CBA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparciaWSPIERAM KRESY.PL

PAP przypomina, że już we wrześniu CBA przeszukiwała m.in. siedzibę PZPN w związku ze śledztwem, które dotyczyło tzw. afery melioracyjnej, a konkretnie „nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin SA”. Wówczas CBA dokonało kilkunastu przeszukań na polecenie Prokuratury Krajowej.

Prokuratura podawała, że w latach 2011-2013 Fundacja działająca w imieniu AZS Koszalin SA miała podpisywać z Zakładami Chemicznymi umowy na usługi reklamowe. Po przeprowadzeniu analizy dokumentacji ujawniono jednak, że część środków przekazywanych przez ZC nie trafiała do AZS Koszalin SA. Były przelewane na konto innej fundacji, następnie zaś przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników. „W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych” – podała Prokuratura Krajowa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparciaWSPIERAM KRESY.PL

Zobacz także: Mieszkanie posła przeszukane przez CBA. W tle afera korupcyjna z czasów PO-PSL

Prokuratura zaznaczyła, że jednym z wyłączonych wątków tego postępowania jest wątek senatora Stanisława Gawłowskiego.  Śledczy skierowali w lipcu 2019 r. akt oskarżenia przeciwko niemu. Gawłowski jest oskarżony m.in. o przyjęcie łapówek w wysokości co najmniej 733 tys. zł w gotówce oraz w postaci nieruchomości w Chorwacji, a także dwóch luksusowych zegarków. Miał również nakłaniać do wręczenia łapówki.

cba.gov.pl / pap / Kresy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.