Chłopy zakłóciły Premierowi podniosłą uroczystość


WRZEŚNIA: INTERWENCJA POLICJI PODCZAS KONFERENCJI PREMIERA

KRAJ | 38 minut temu

16 osób wylegitymowała policja w związku z zakłóceniem wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek uczestniczył w otwarciu obwodnicy Wrześni (woj. wielkopolskie). Rzecznik wielkopolskiej policji podał, że funkcjonariusze powstrzymali rolników przed naruszeniem strefy ochronnej.

1 / 5

Otwarcie obwodnicy Wrześni odbywało się w piątek po południu. W pewnej chwili uroczystość z udziałem szefa rządu próbowali zakłócić reprezentanci Agrounii.

Źródło: PAP

Autor: Jakub KaczmarczykUDOSTĘPNIJ

2 / 5

W pobliżu pojawiło się kilka ciągników rolniczych, grupa osób z transparentami próbowała też pokonać bariery i wbiec na jezdnię, na której był Mateusz Morawiecki. Interweniowała policja.

Źródło: PAP

Autor: Jakub KaczmarczykUDOSTĘPNIJ

3 / 5

Jak powiedział w piątek rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak, działania funkcjonariuszy polegały na powstrzymaniu osób przed naruszeniem strefy ochronnej.

Źródło: PAP

Autor: Jakub KaczmarczykUDOSTĘPNIJ

4 / 5

– Premier polskiego rządu, jak inne najważniejsze osoby w państwie, jest ochraniany w szczególny sposób. Zachowanie grupy rolników z Wrześni, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z natychmiastową reakcją policjantów. Wobec wylegitymowanych osób zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna – powiedział Borowiak.

Źródło: PAP

Autor: Jakub KaczmarczykUDOSTĘPNIJ

5 / 5

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak mówił po zdarzeniu, że rolnicy chcieli zapytać Mateusza Morawieckiego o losy polskiego rolnictwa. Źródło tekstu: PAP

Źródło: PAP

Autor: Jakub Kaczmarczyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.