Korowody z Bąblem


ZACHODNIOPOMORSKIE: JEST AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE GANGU „BĄBLA”

WIADOMOŚCI LOKALNE Dzisiaj, 26 stycznia (07:46)UDOSTĘPNIJKOMENTUJ (55)

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciwko 15 członkom gangu Tomasza Sz. ps. Bąbel. Przestępcy zajmowali się dystrybucją narkotyków m.in. w Kamieniu Pomorskim oraz brutalnie pozbywali się konkurencji. „Śledztwo swoim zakresem obejmuje działalność co najmniej czterech zorganizowanych grup przestępczych” – poinformowała prokuratura.

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez 47-letniego Tomasza Sz. ps. Bąbel. „Postępowanie było prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji” – podkreśliła PK we wtorkowym komunikacie.Królowa śniegu czy księżniczka z lśniącej krainy? Wybierz wersję siebie z naszymi lakierami brokatowymi!

15 osób zostało oskarżonych o popełnienie 40 przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu oraz przestępstw narkotykowych. W wyniku ich działalności wprowadzono do obrotu co najmniej 120 kilogramów marihuany, amfetaminy i kilkaset tabletek ekstazy. Wszystko na zlecenie i pod ścisłym nadzorem „Bąbla”.

PK podała, że wszystkie oskarżone osoby od momentu zatrzymania przebywają w aresztach śledczych, a za zarzucane czyny grożą im kary do 15 lat pozbawienia wolności.

Oskarżony miał kierować gangiem w latach 2015-2019

Z informacji przekazanych przez szczecińską Prokuraturę Krajową wynika, że Tomasz Sz., „Bąbel”, założył gang i kierował nim w latach 2015-2019. Jego działalność skupiała się w Kamieniu Pomorskim i okolicznych miejscowościach. Narkotyki, którymi handlowali, trafiały – według śledczych – m.in. do osób małoletnich.

„Funkcjonowanie grupy jest przedmiotem wielowątkowego śledztwa, które swoim zakresem obejmuje działalność co najmniej czterech zorganizowanych grup przestępczych działających m.in. w Szczecinie oraz w innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym Kamieniu Pomorskim, ale również Szwecji i Norwegii. Grupy ścierały się w konkurencyjnej walce o wpływy i zyski, w tym pochodzące z tytułu handlu narkotykami” – podała PK.

Prokuratura przypomniała, że w wyniku eskalacji konfliktu grup przestępczych dochodziło do „tragicznych w skutkach zdarzeń”. Były to m.in. pobicia osób zamieszanych w handel narkotykami, skutkujące złamaniem kości twarzoczaszki i innymi obrażeniami, spalenie samochodu ciężarowego o wartości 100 tys. złotych.

„Ofiarami sprawców były nie tylko osoby związane ze światem przestępczym, ale również zwykli obywatele, którzy w codziennym życiu ‚narazili się’ liderowi tej grupy lub jego rodzinie. W toku postępowania prokurator ustalił, że Tomasz Sz. posiadał własne ‚bojówki’, które na jego polecenie stosowały przemoc” – podała PK.

„Bąbel” nie został jeszcze oskarżony, jego działalność jest przedmiotem śledztwa, które obecnie jest w toku. 

PAP

UDOSTĘPNIJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.