Z uporem godnym lepszej sprawy kontrują PiS


WYBORY PARLAMENTARNE
OPRAC. MACIEJ DEJA

Sejm. PO chce dokończyć posiedzenie w ciągu 10 dni. Jest wniosek

Posłowie PO złożyli do marszałek Sejmu wniosek o wyznaczenie trzeciego dnia ostatniego posiedzenia Sejmu. Chcą, by było ono dokończone w ciągu najbliższych 10 dni. – To wielki test dla Elżbiety Witek – przekonywali w Sejmie.

Wniosek o zmianę terminu trzeciego dnia ostatniego posiedzenia Sejmu w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej złożyli Cezary Tomczyk i Agnieszka Pomaska. Posłowie chcą, by Sejm tej kadencji skończył pracę w ciągu 10 dni, a nie po wyborach, jak proponuje marszałek Sejmu.

– Jeżeli jest tak, że nie ma za tym żadnego planu, to nie ma problemu, żeby w ciągu 10 dni dokończyć to posiedzenie – powiedział Tomczyk. Poseł stwierdził, że składany przez niego wniosek będzie „wielkim testem” dla marszałek Elżbiety Witek. – Druga osoba w państwie nie może być nominantką szeregowego posła Jarosława Kaczyńskiego – stwierdził.

Wniosek ws. obrad Sejmu. PO chce dokończyć posiedzenie w ciągu 10 dni

Elżbieta Witek mówiła w środę, że wielu posłów opozycji chciało przełożenia trzeciego dnia ostatniego posiedzenia tej kadencji Sejmu na termin po wyborach. Nie padły jednak żadne nazwiska. Formalny wniosek w tej sprawie złożyli posłowie PiS.

Politycy opozycji podejrzewają, że rozbicie obrad to wybieg, który ma umożliwić realizację „jakiegoś planu” Jarosława Kaczyńskiego. – Prezes PiS traktuje państwo jak swoją własność – dodawał Cezary Tomczyk na sejmowej konferencji.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP Wiadomości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.