Zwieranie się sił patriotycznych przeciw wrogiej zarazie


PIOTR DUDA NAPISAŁ LIST DO ABPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO

„To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo” – tak przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda opisał homilię, w której abp Marek Jędraszewski mówił o kwestiach LGBT+. Szef „Solidarności” podziękował metropolicie krakowskiemu za jego „odważne i prawdziwe słowa”. List Dudy do hierarchy opublikowano w piątkowym wydaniu „Naszego Dziennika”.

Duda dziękował w liście arcybiskupowi Jędraszewskiemu „w imieniu własnym, ale też myślę większości członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ‚Solidarność’ za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym kraju ideologię LGBT+”. „To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo” – podkreślił Duda.

„Spotkało za to jego ekscelencję mnóstwo ataków nienawiści, oszczerstw i gróźb. Szczególnie poraża poziom manipulacji i nadinterpretacji niektórych liberalnych mediów. Jednak w tej ważnej i trudnej próbie może ksiądz arcybiskup liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Tak jak NSZZ ‚Solidarność’ zawsze może liczyć na wsparcie jego ekscelencji w swoich działaniach np. w przypadku ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę” – napisał szef NSZZ „Solidarność”

Dodał, że „wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi, jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył”. „Jak precyzyjnie nazywając tę ideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję” – podkreślił Duda.

Wypowiedź o „tęczowej zarazie”

Z krytyką spotkały się słowa abp Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”, które wypowiedział 1 sierpnia w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas homilii w bazylice Mariackiej w Krakowie metropolita podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. „Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa” – powiedział.

Wyrazy solidarności z arcybiskupem wyraziły środowiska katolickie, m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i prymas Czech kard. Dominik Duka, środowiska prawicowe i Światowy Związek Żołnierzy AK.

Duchownego krytykują m.in. środowiska związane z LGBT. Lider Wiosny Robert Biedroń w liście do papieża Franciszka nawiązał do słów abpa Jędraszewskiego i poprosił go o „reakcję, która zmieni nienajlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła”.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do krakowskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abpa Jędraszewskiego.

 

PAP/INTERIA.PL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: