Czy Putinowi są potrzebne europejskie salony?


pobrany plik (3)
wesprzyj PCh24.pl
DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Rosja wraca na europejskie salony. Agresywna postawa na Ukrainie już nie przeszkadza?

Rosja wraca na europejskie salony. Agresywna postawa na Ukrainie już nie przeszkadza?

Władimir Putin. Zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zdecydowało o przywróceniu Rosji pełne prawo głosu w tym gremium. Decyzja zapadła w nocy w Strasburgu, przy sprzeciwie Ukrainy. To właśnie z uwagi na agresywne postawę Rosji wobec tego państwa ograniczono prawa Moskwy.

 

Decyzja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy była następstwem przyjęcia przez Komitet Ministrów Rady Europy 17 maja w Helsinkach deklaracji, w której stwierdzono, że wszystkie państwa członkowskie mają prawo do uczestnictwa na równych prawach w pracach Komitetu Ministrów i Zgromadzenia Parlamentarnego, dwóch organów statutowych RE.

 

Za przywróceniem głosu Moskwie zagłosowało 118 parlamentarzystów z krajów członkowskich. Przeciwnego zdania było 62 posłów, a 10 wstrzymało się od głosu. Przywrócenia praw Rosji nie chciała Ukraina, która uznała taki ruch za nieuzasadnione ustępstwo.

 

Głos Moskwy w ZP został zawieszony w kwietniu 2014 roku i była to jedna z odpowiedzi na aneksję Krymu przez Rosję. Rosjanie zostali pozbawieni wówczas także prawa zajmowania funkcji kierowniczych w Zgromadzeniu i nie mogli brać udziału w misjach monitoringowych RE. Rosja najpierw przestała uczestniczyć w posiedzeniach ZP, potem przestała płacić składki członkowskie, a następnie zagroziła wycofaniem się z Rady.

 

Po przywróceniu praw Rosji, jej przedstawiciele wezmą udział w środowych wyborach sekretarza generalnego RE i sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

 

Źródło: interia.pl

MA

Read more: http://www.pch24.pl/rosja-wraca-na-europejskie-salony–agresywna-postawa-na-ukrainie-juz-nie-przeszkadza-,69116,i.html#ixzz5rqld7nlu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.