Sojusznicza Ukraina pichci roszczenia terytorialne wobec Polski po zwycięskiej wizycie Czaputowicza


2 grudnia 2018

Hnews.pl

Informacje, ciekawostki, polityka, społeczeństwo

Wiadomości HNews.pl WYRÓŻNIONE

Ukraiński parlament wysyła roszczenia terytorialne. Chcę od Polski tych ziem [foto]

2 grudnia 2018 hNews.pl 0 Comments

Ukraina przeżywa teraz głęboki kryzys z powodu agresji Rosji, która chce względem byłej republiki radzieckiej zrealizować swój bliżej nieznany plan.

Ukraina w tej kryzysowej sytuacji wzywa na pomoc cały świat,  a w tym między innymi również Polskę.  Wielu obserwatorów relacji na linii Kijów – Warszawa zauważa hipokryzje ze strony naszych wschodnich sąsiadów.  Jeszcze tak niedawno parlamentarzyści z ukraińskiej partii Swoboda otwarcie wystosowali roszczenia w kierunku władz naszego kraju. Miała to być ich odpowiedź na polską ustawę,  która wprost potępiała zbrodnie OUN – UPA.

Odpowiedź strony Ukrainy jest pewnego rodzaju nieporozumieniem.  Zdaniem liderów jednej z największej partii ukraińskich,  dzisiejsze wschodnie ziemię polski przy granicy ukraińskiej,  to tak naprawdę okupowane ziemię zachodniej Ukrainy.

Znany kijowski adwokat, Ołeksij Kurinnyj,sympatyzujący z otwarcie banderowską partią Swoboda, oświadczył niedawno, że rozpoczynają się prace nad specjalną ustawą, która wyliczy wszystkie roszczenia terytorialne względem Polski.

Z zapowiedzi wynika, że władze w Kijowie będą zobligowane do wystąpienia o zwrot terytorium określanego przez nich jako “Księstwo Halico-Wołyńskie” albo “Zakierzoński Kraj”.

W jego skład miałyby wchodzić okolice Chełma, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, aż do Białej Podlaskiej. Ukraińscy politycy określają ten obszar “ukraińskimi ziemiami etnicznymi”.

W tym kontekście zaplanowano też przygotowanie projektu ustawy stwierdzającej, że wysiedlenia Ukraińców z Chełmszczyzny było przestępstwem Polski przeciwko ludzkości.

To jawne nieporozumienie, że w ukraińskich głowach powstała alternatywna rzeczywistość, w której bestialskie mordowanie tysięcy Polaków, w tym kobiet i dzieci, urasta do rangi walki narodowo-wyzwoleńczej Ukrainy, a powojenne przesiedlenia spowodowane przebiegiem linii Curzona określają jako coś zbrodniczego.

loading…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.