Obrzęd w kulturze Bogów


 

MISZMASZ
+1
OPRAC. ALICJA JASIŃSKA
wczoraj (13:08)

Karolina Korwin-Piotrowska o pogrzebie Kory. ”Tak odchodzą bogowie”

Dziennikarka w swoim wpisie na Instagramie nawiązała do świeckiego charakteru pogrzebu artystki. Dziennikarka uważa, że był on pewnego rodzaju rewolucją.
Karolina Korwin-Piotrowska o pogrzebie Kory. ''Tak odchodzą bogowie''

(ONS.pl)

Karolina Korwin-Piotrowska zachwyca się tym, w jaki sposób pożegnano Korę i twierdzi, że artystka zrobiła w głowach ludzi ”bezkrwawą rewolucję”. W swoim poście Korwin-Piotrowska mocno podkreśliła, że pogrzeb Kory miał świecki charakter.

 

Wpis dziennikarki wywołał wiele aprobujących komentarzy. ”Mnie ujęła prostota tej uroczystości i pełne kolorów zdjęcie. Po raz kolejny pokazała, ze była barwnym, wolnym człowiekiem”, ”Wzruszenie mnie przepełnia. Pełne miłości, wolności i jakże prawdziwe pożegnanie Ukochanej Osoby”, ”To było piękne pożegnanie. Prawdziwe, poruszające słowa bliskich, a nie odczytywane z kartki regułki. Wciąż mam ścisk w gardle… a planety szaleją”, ”Pani Karolino, zgadzam się całkowicie. Kora nam pokazała: żyję jak chcę i odchodzę jak chcę” – pisali użytkownicy.

Pojawiły się również opinie, że bez względu na to, czy pogrzeb ma charakter religijny, czy świecki, należy taką uroczystość uszanować. ”Można, pewnie że można. Dziwię sie tylko, że wielu ludzi z tego powodu się dziwi. Wiem, że domy pogrzebowe organizują świeckie/cywilne pogrzeby. O wielu takich słyszałam. Przecież nie każdy jest chrześcijaninem. Kora miała takie pożegnanie, jakie zapewne chciała i zamiast krytykować/oceniać, niech każdy z nas sie na chwilkę zatrzyma i pomyśli nad swoim życiem…” – napisała jedna z internautek. ”Mam dokładnie takie same odczucia. Ktoś chce z księdzem, ktoś chce bez, ktoś z płaczkami, nikomu nic do tego. Dlatego nie rozumiem, dlaczego wzruszajac się jednym pożegnaniem trzeba od razu inne postawić w gorszym świetle. Tym bardziej, jak Pani wspomniała, pogrzeby świeckie wcale nie są taką rzadkością”– odpowiedzieła jej inna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.