ETS jest nie tylko polityczny ale i antypolski


czwartek, 09 sierpień 2018 19:41

TYLKO U NAS! Europejski Trybunał Sprawiedliwości to jedna z najbardziej skompromitowanych unijnych instytucji Wyróżniony

Napisane przez fit

TYLKO U NAS! Europejski Trybunał Sprawiedliwości to jedna z najbardziej skompromitowanych unijnych instytucji

– Trybunał w Luksemburgu jest nie tylko polityczny i z urzędu nastawiony przeciwko Polsce, ale do tego daje dobrze płatne schronienie ludziom kontrowersyjnym. Jednym z 11 rzeczników generalnych ETS jest Melchior Wathelet (na zdjęciu), który w 1992 r., jako minister sprawiedliwości Belgii, po zaledwie trzech latach kary (z 13) zwolnił z więzienia groźnego pedofila Marca Dutroux. Ten na wolności porwał i zgwałcił sześć dziewczynek, cztery z nich zostały zamordowane – pisze Stanislas Balcerac w tekście „Sąd Koleżeński” na łamach najnowszej Warszawskiej Gazety.

Warszawska Gazeta@WarszawskaG

Najnowsza Warszawska Gazeta! Zapraszamy do kiosków i saloników prasowych w całej Polsce!

Mamy cyrk, czyli jednego z sędziów Trybunału, Safjana, już komentującego i aprobującego zapytania do ETS, zanim jeszcze ETS mógł się nimi zająć. To tak, jakby jeden z sędziów ze składu orzekającego w sądzie już ferował publicznie wyrok, jeszcze zanim sędziowie zabrali się do studiowania sprawy. Takie zachowanie dyskwalifikuje ETS jako niezawisłą instytucję i odbiera jej mandat do rozpatrywania sporu pomiędzy rządem i kastą z Sądu Najwyższego.

– Marek Safjan (na zdjęciu) 2 sierpnia udzielił wywiadu portalowi niemieckiego koncernu Axel Springer (Onet), w którym oznajmił, że „działania Sądu Najwyższego – który zawiesił część przepisów uchwalonej przez PiS ustawy o SN – były w pełni uzasadnione”, dodając, że „Sąd Najwyższy miał nie tylko prawo, ale obowiązek te pytania zadać”. Nie wiadomo tylko, w jakiej roli wystąpił właściwie Safjan: strony, czyli rzecznika kasty z Sądu Najwyższego, czy też arbitra, czyli niezawisłego sędziego ETS w Luksemburgu? – zaznacza w tekście autor analizy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.