Brutalność zamiast kolonii i twórczego wypoczynku


WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
+3
TOMEK ORSZULAK
1h temu

Czwórka nastolatków znęcała się nad bezdomną i transmitowała w internecie. „Zaj…ać ci kopa?”

Bulwersujące wydarzenia w Białej Piskiej. Chłopcy znęcali się nad kobietą, bili ją, grozili nożem i wyzywali. Całość pokazali „na żywo” w sieci, sprawdzali oglądalność i prosili komentujących o „wyzwania”. Na ich trop trafił policjant, który rozpoznał jednego z oprawców.
Nagranie z agresywnymi chłopcami wywołało poruszenie

Nagranie z agresywnymi chłopcami wywołało poruszenie (Facebook.com)

Nagranie, na którym czwórka nastolatków znęcała się nad bezdomną, trafiło potem na Youtube i Facebooka. Widać na nim, jak chłopcy dokuczają, wyzywają i kopią 44-letnią kobietę. Używają przy tym wulgaryzmów, grożą nożem i są bardzo agresywni.

„Zaj…ać ci kopa?” – żartują sobie, a potem co chwila sprawdzają oglądalność. Cieszą się przy tym i proszą kobietę, żeby „przywitała się z widzami”.

Bili, wyzywali i grozili bezdomnej. Mają po 13 i 14 lat

Przez przypadek na nagranie trafił dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej. Młodszy aspirant Adam Trzonkowski przeglądał strony internetowe. Był po pracy. Na jednym z lokalnych portali natknął się na filmik i od razu rozpoznał pokrzywdzoną – bezdomną, 44-letnią kobietę, która zwykle przebywa w pustostanie na terenie miasta.

Z zaskoczeniem odkrył, że sprawcami byli z kolei znani mu nastolatkowie. To chłopcy w wieku 13 i 14 lat oraz i 17-latek. Niemal w tym samym czasie na komendę przyszło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które nadesłał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Nastolatkowie dokuczają bezdomnej. UWAGA – nagranie zawiera wulgaryzmy

Policjant pokazał rodzicom chłopców nagranie. Filmik mocno nimi wstrząsnął. Nie spodziewali się, że ich synowie są do tego zdolni. Nastolatkowie nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego dokuczali tej kobiecie. Jeden z nich powiedział, że zrobili to, bo zależało im na popularności.

Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. W przypadku 17-latka, policjanci wystąpią do prokuratury z wnioskiem o ściganie z urzędu w sprawie znieważenie osoby i naruszenie jej nietykalności cielesnej. Grozi za to kara nawet roku pozbawienia wolności. Chłopiec będzie odpowiadał jako dorosły.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.