Wykwaterowania z projektowego bubla


 

WARSZAWA
+4
MATEUSZ PATYK
2h temu

Mieszkańcy 147 lokali do przymusowej wyprowadzki. Odkryto błędy w projekcie budynku

Mieszkańcy bloku przy ulicy Piaskowej na warszawskiej Woli zostali wezwani do pilnego wykwaterowania. Ekspertyza stanu budynku nie pozostawia wątpliwości – zostały popełnione błędy projektowe. Sprawą ma zająć się prokuratura.
Nieruchomość została wybudowana zaledwie dekadę temu

Nieruchomość została wybudowana zaledwie dekadę temu (google maps)

Lokatorzy 147 mieszkań muszą wyprowadzić się praktycznie z dnia na dzień. Tak wynika z ogłoszeń, które pojawiły sie 8 sierpnia na klatce schodowej wielopiętrowca przy Piaskowej 9: „Zakład Gospodarowania Nieruchomościami (…) uprzejmie informuje, że ze względu na zły stan techniczny budynku (…), zachodzi konieczność przeprowadzenia kompleksowego remontu Państwa bloku. Dla wykonania tych prac oraz zapewnienia Państwu bezpieczeństwa konieczne jest wykwaterowanie lokali od nr 90 do nr 193” – brzmi fragment komunikatu.

Informacja może szokować, ponieważ chodzi o budynek oddany do użytku w grudniu… 2009 roku, a więc niespełna dekadę temu.

Prace naprawcze rozpoczną się jesienią i potrwają do końca 2019 roku. Jak ustaliło Radio dla Ciebie, objęci przymusową wyprowadzką zostali właściciele mieszkań trzech klatek. Całe zamieszanie jest wynikiem ekspertyzy, która obnażyła „poważne błędy projektowe”: – Potrzebny jest generalny remont – komentuje krótko burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski.

 

Włodarz wolskiego ratusza uspokaja, że lokatorzy otrzymają „pełnowartościowe lokale zamienne”, a wszelkie koszty przeprowadzki poniesie dzielnica. Według zapewnień burmistrza, mieszkania mają być „w jak najlepszym standardzie”. Wykwaterowane osoby zostaną ulokowane w udostępnionych obiektach na Woli lub w jej sąsiedztwie.

Decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego opierała się na przeprowadzonej kontroli, która wykazała m.in. pęknięcia ścian, uginający się strop oraz ogólne zawilgocenie budynku. Likwidacja tych uszkodzeń wymaga wcześniejszego opróżnienia lokali.

 

Urzędnicy Woli postanowili ułatwić zdezorientowanym mieszkańcom przeprowadzkę. Wykwaterowane osoby nie będą musiały wypełniać uciążliwych formularzy, a wszelkie niezbędne informacje zostaną udostępnione na piśmie lub przez telefon. Zaplanowano też spotkania z mieszkańcami bloku, aby rozwiać wzrastające niepokoje związane z pilnym opuszczeniem lokali.

google maps

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.