Nowy film Smarzowskiego


Smarzowski to antyklerykał szerzący panświnizm. I… gra piersiami aktorki Kulig

Czy zniknięcie gołych piersi aktorki Kulig z trailera filmu
Czy zniknięcie gołych piersi aktorki Kulig z trailera filmu „Kler” to żałosny chwyt promocyjny? Fot. youtube

Wyuzdany seks, złodziejstwo, pijaństwo i przemoc. Tym, zdaniem reżysera Smarzowskiego, zajmują się głównie księża. A Kościół jego zdaniem to skrzyżowanie burdelu z wyszynkiem i kantorem wymiany walut. Autor „Wołynia”, który był przerażony tym, że jego film zyskał uznanie wielu patriotów, tym razem pokazał swoje prawdziwe oblicze – skrajnego lewaka i antyklerykała.

Reżyser do tematu podszedł z bardzo tanią odwagą. Bo zarysowany przez niego obraz to przecież tak naprawdę wyznanie wiary lewackiego establiszmentu, który szerzy panświnizm rodem z pisma „Nie” Jerzego Urbana. To podejście jest czysto ideologiczne, ale także ma podłoże rasowe. Wielu jego wyznawców doszukuje się najgorszych zboczeń u każdego księdza, łącząc tę podejrzliwość, z wiarą iż od podobnych zachowań wolni są przedstawiciele innych wyznań z judaizmem na czele.

Podobną wymowę miał film „Gośki” Szumowskiej „Twarz”, który zrobił klapę trzy miesiące temu, mimo deszczu nagród na „zagranicznych festiwalach”. Smarzowski do swojego antyklerykalizmu dorzuca jeszcze szczyptę hipokryzji, przekonując, że film „nie uderza w wiarę”. Nic więc dziwnego, że obraz spotkał się nie tyle z krytyką, bo nie ma za bardzo czego krytykować, co z ironią:

Tomasz Sommer@1972tomek

Do reżysera Smarzowskiego. Mam pomysł na scenariusz filmu „Parchy”. I tak Jakubik porywa dzieci na macę. Gajos rżnie gojów na proc. A Więckiewicz, wiadomo, naprawia paznokcie w ramach UB. Oczywiście film nie jest antyżydowski tylko zwraca uwagę na istotne problemy. Wchodzi Pan?

Czytaj także: Internet śmieje się ze Smarzowskiego i jego nowego filmu „Kler”. „Przynudza. Te same mordy w tych samych okolicznościach co zwykle”

Smarzowski wrzuci już do dystrybucji trailer filmu. Zawiera on scenę łóżkową aktorki Joanny Kulig oczywiście z księdzem. Aktorka Kulig, ponoć kazała wyciąć swoje piersi z trailera, co też natychmiast uczyniono.

Wygląda to jednak na tani zabieg marketingowy, bo przecież piersi Kulig w samym filmie i tak się chyba pokażą. A w dodatku w internecie nic przecież nie ginie i każdy te antyklerykalne piersi łatwo sobie może znaleźć.

Czytaj także: Karać, kontrolować, zakazywać. Nowe biurokratyczne regulacje zagrażają polskiemu przemysłowi tytoniowemu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: