Czy Gdańsk to jeszcze Polska?


Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczna decyzja Adamowicza dotycząca obchodów na Westerplatte. Czy Gdańsk to jeszcze Polska?

09.08.2018

adamowicz13072018
Skandaliczna decyzja Adamowicza dotycząca obchodów na Westerplatte. Czy Gdańsk to jeszcze Polska?

Prezydent miasta Gdańsk Paweł Adamowicz nie zaprosił Wojska Polskiego na obchody upamiętniające początek kampanii wrześniowej, odbywające się jak co roku 1 września na Westerplatte.

Skandaliczna decyzja spotkała się ze sporym obruszeniem wśród internautów, którzy nie szczędzą słów krytyki na prezydenta Adamowicza. Do tej pory, nikt nie wyobrażał sobie, by na takiej uroczystości mogło zabraknąć Wojska Polskiego. Jednak Paweł Adamowicz poszedł w odwrotnym kierunku.
Część użytkowników Twittera zastanawia się co dalej. Zaproszenie Bundeswehry za rok? Niektórzy już żartują sobie, iż prezydent związany do niedawna z PO ogłosi utworzenie nowego Wolnego Miasta Gdańsk, pytając: „czy żyjemy jeszcze w Polsce?”

ⒷⒶⓇⓉⒺⓀ – Ⓔ🇵🇱@Bartekhhh

Skandaliczna decyzja prezydent Gdańska. Nie zaprosił Wojska Polskiego na obchody rocznicy 1 września. Co będzie następne, może za rok zaprosić wojsko niemieckie?

Karolina Iwińska@abarot1980

Uwaga Adamowicz zglupial? Ten błazen nadal służy pomiotom Niemieckim. Skandal ,to skromnie powiedziane. Czy nie ma ten typ władzy zwierzchniej, aby zablokować tak idiotycznej decyzji. Ludu Gdańska, wy sie na to zgadzacie? Co wy na to? Ten nieodpowiedzialny typ zwłaszcza święta?

Przemysław Dyczyński@Kapitan_Hak

Adamowicz blokuje uczestniczenie Wojska Polskiego w uroczystościach na Westerplatte. Niech zaprosi bundeswherę

Swoje słowa krytyki dorzucił także szef MON, Mariusz Błaszczak, który w dość ostrych słowach wypowiada się na temat decyzji Adamowicza.
To decyzja skandaliczna. Przypominam, że Gdańsk to cześć Rzeczypospolitej Polskiej, a prezydent miasta nie ma prawa do jego zawłaszczania – wygłosił w swoim oficjalnym oświadczeniu szef MON
JD/ niezależna/ za Twitter

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.