O repolonizacji mediów nie zapomniano


JOANNA LICHOCKA
+4
OPRAC. ARKADIUSZ JASTRZĘBSKI
wczoraj (22:52)

Joanna Lichocka o dekoncentracji mediów. „To będzie ciężki bój”

PiS nie odpuszcza ws. mediów, które należą do zagranicznych właścicieli. – To będzie ciężki bój – stwierdziła posłanka PiS Joanna Lichocka. Zaznaczyła, że na media przyjdzie czas po zakończeniu starcia z Komisją Europejską o zmiany w sądach.

Parlamentarzystka PiS o plany repolonizacji mediów i dekoncentrację rynku pytana była na spotkaniu z wyborcami w Radomiu. Lichocka podkreśliła, że w Unii Europejskiej nie ma prawnej możliwości ograniczenia działalności żadnej firmy ze względu na narodowość właścicieli.

– Możemy próbować wprowadzić takie zapisy albo uruchomić realne funkcjonowanie już istniejących, które spowodują, że tylko pewien procent własności będzie dopuszczalny w jednym ręku danego segmentu rynku – mówiła posłanka partii Jarosława Kaczyńskiego.

Dodała, że nad zmianami pracują zarówno resort kultury, jaki i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zaznaczyła jednak, że dobry projekt potrzebuje do wprowadzenia woli politycznej, a decyzja o „reformie” w mediach natychmiast wywoła „kolejny atak na Polskę”.

„Prace są i my o tym pamiętamy”

– Nie tylko totalna targowica, ale też te media, np. niemiecko-szwajcarskiego koncernu, będą trąbić na cały świat, że to jest próba zamachu na ich wolność i niezależność – oceniała w Radomiu Lichocka. Wyjaśniała, że rządzący muszą zastanowić się, „kiedy ten front otworzyć, bo to będzie ciężki bój”.

Posłanka Lichocka wytyka posłom PO, że walczą o „wolne sądy” na kanapach. I publikuje zdjęcie

Powiedziała też, że teraz dla obozu Zjednoczonej Prawicy najważniejsze jest zakończenie zmian w sądownictwie i osiągnięcie kompromisu z KE. – Ale prace są i my o tym pamiętamy – zapewniała Lichocka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.