Łukaszenka ostrzega Białoruś przed utratą suwerenności


Aleksander Łukaszenko

Łukaszenka dopuścił, że Białoruś wejdzie w skład innego państwa

© Sputnik . Ramil Sitdikov
ŚWIAT

Krótki link
2635

Niezadowalające wyniki rozwoju gospodarczego mogą doprowadzić Białoruś do utraty niezależności. Stwierdził to prezydent republiki Aleksander Łukaszenko podczas swojej wizyty w rejonie szkłowskim.

Zdaniem lidera państwa, Mińsk musi w pełni realizować postawione przed sobą cele gospodarcze, w tym w rolnictwie.„Jedyny powód niewypełnienia zadania to śmierć” — podkreślił Łukaszenka.

„Jesteśmy na froncie. Nie przetrwamy tych lat, upadniemy, wtedy trzeba będzie stać się częścią jakiegoś państwa, albo o nas będą sobie nogi wycierać. A nie daj Boże, nawet rozpoczną wojnę, jak na Ukrainie” — cytuje prezydenta kanał ONT.

O tym, kto grozi Białorusi i w skład jakiego państwa może ona wejść w przypadku porażki w gospodarce, Łukaszenka nie powiedział.

W tym samym czasie wezwał wszystkich pracowników rolnych do przestrzegania planu oraz przestrzegania technologii produkcji.

„Jeśli nie będziemy budować naszych relacji tak, to będziemy wkrótce chodzić po świecie bez spodni” — powiedział prezydent.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.