Dyskontuje Unię do dyskredytowania Polski


Witold Waszczykowski: wstyd mi, że Polskę w UE reprezentuje Donald Tusk

Witold Waszczykowski w programie Onet OpinieFoto: Onet
Witold Waszczykowski w programie Onet Opinie

– Wstyd mi, że Polskę w UE reprezentuje Donald Tusk, który nie dba o polskie interesy – powiedział dziś Witold Waszczykowski w programie Onet Opinie. Gość Andrzeja Stankiewicza powiedział także, że próba wprowadzenia oddzielnego budżetu dla strefy euro to sposób na rozwiązanie Unii.

– Klasyczna porażka na ich własne życzenie. To w ogólnie nie powinno się zdarzyć. Ten, kto rzucił pomysł bratobójczej walki, wystawienia drużyny przeciw swojemu rodakowi, powinien się wstydzić do końca życia – tak Donald Tusk skomentował słynny wynik 27:1 w głosowaniu na szefa Rady Europejskiej w sobotnim wydaniu „Gazety Wyborczej”.

Słowa Tuska skomentował Witold Waszczykowski, który był wtedy szefem MSZ. Zapewnił, że nie jest mu wstyd z tego powodu. Dodał także, że wstydzi się, że w UE jest Donald Tusk. – Nie jest tak, ze przechodząc do instytucji międzynarodowych ktoś staje się kosmopolitą. Tusk przestał nas informować w 2016 roku. Przyjechał w grudniu 2016 r. do Polski i chciał stanąć na czele puczu. Zadeklarował się jako przywódca opozycji, a nie jako partner rządu – powiedział Witold Waszczykowski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.