Polska odwołała spotkanie z niemieckimi parlamentarzystami


NIEMCY
+2

MACIEJ DEJA

wczoraj (23:24)

Polska odwołała ważne spotkanie. „W Niemczech konsternacja”

W środę na zamku Hambacher w zachodnich Niemczech miało dojść do spotkania prezydiów Sejmu i niemieckiego Bundestagu. Kilkanaście godzin przed jego rozpoczęciem spotkanie zostało odwołane przez polską stronę. Powód? „Wewnętrzna sytuacja polityczna” w Polsce – donosi biuro prasowe Bundestagu.

Wicemarszałek Sejmu Kidawa-Błońska, która miała być członkinią delegacji, została poinformowana o godz. 16.30 o odwołaniu wyjazdu. Posłowie opozycji przypuszczają, że powodem jest ważna narada w siedzibie PiS, która zaczęła się we wtorek po południu – donosi „Newsweek”.

Rozmowy miały dotyczyć polskiego i niemieckiego stanowiska wobec Brexitu i bilateralnej współpracy parlamentów Polski i Niemiec. – Nie zostały mi podane żadne powody. Mieliśmy wylecieć jutro o godz. 7.00. Spotkanie było przygotowywane od kilku miesięcy – dodaje Kidawa-Błońska. Jak zapewnia w rozmowie z tygodnikiem, próbowała skontaktować się z politykami PiS, jednak bez skutku.

Marcin Antosiewicz@Antosiewicz

???????????????
Dzień przed spotkaniem prezydiów Sejmu i Bundestagu polska strona odwołuje spotkanie. „Strona polska nagle odwołała spotkanie wskazując na sytuację wewnętrzną”, głosi komunikat Bundestagu.

„Niemcy są skonsternowani, ponieważ w ostatnich latach tylko raz mieli do czynienia z taką sytuacją. Cztery dni po atakach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 roku miało się odbyć spotkanie prezydiów niemieckiego i francuskiego parlamentu. Z uwagi jednak na zamachy Francuzi dwa dni przed spotkaniem odwołali przylot do Niemiec” – pisze „Newsweek”.

 

Sytuację w niewybrednych słowach skomentował Sławomir Nitras z PO. „Wstyd przynosicie Sejmowi i Polsce (…) Dyplomatołki” – napisał na Twitterze.

Slawomir Nitras@SlawomirNitras

Wstyd przynosicie Sejmowi i Polsce. Scheuble robi w stronę Polski przyjazny gest podaje wam rękę, a wy nie potraficie tego wykorzystać. Wręcz przeciwnie. Dyplomatołki. I możecie mnie ukarać @MarekKuchcinski @RyszardTerlecki @beatamk

Marcin Antosiewicz@Antosiewicz

Marszałek Kuchciński kilkanaście godzin przez rozpoczęciem odwołał spotkanie prezydiów Sejmu i Bundestagu w Niemczech z „wewnętrznych powodów politycznych”. Wicemarszałek @M_K_Blonska dowiedziała się o odwołaniu o godz. 16.30. Niemcy są skonsternowani. http://m.newsweek.pl/polska/polityka/polska-strona-odwolala-spotkanie-z-niemcami-narada-na-nowogrodzkiej,artykuly,428993,1.html 

 

WP Wiadomości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.