„Prezes wkracza i nie wybacza”


JAROSŁAW KACZYŃSKI
+1

KATARZYNA BOGDAŃSKA

2h temu

Kaczyński wraca i zamierza zareagować na bunty w PiS. „Pierwsze decyzje w przyszłym tygodniu”

Jarosław Kaczyński jest już w domu od kilku dni. Jednak w weekend nie pojawił się ani na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”, ani na odsłonięciu pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Jego bliski współpracownik tłumaczy, dlaczego i mówi o szykowanych porządkach w partii.

W piątek w Spale rozpoczął się trzydniowy XIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Wśród uczestników piątkowej inauguracji był m.in. premier Mateusz Morawiecki. Zaproszenie wystosowano również do szefa PiS, który nie przybył do Spały. Do uczestników zjazdu skierował jednak list, który odczytała posłanka PiS Joanna Lichocka. Prezes PiS napisał w nim, że „siła wyższa” nie pozwoliła mu uczestniczyć w tym spotkaniu.

– Prezes do końca chciał jechać do Szczecina, no ale jeszcze kilka dni zanim będzie mógł tak daleko jeździć – tłumaczy współpracownik Kaczyńskiego w „Fakcie”. Ważny polityk PiS przypomina, że prezes nie lubi latać samolotem, a kilkugodzinna podróż samochodem by była zbyt męcząca ze sztywną i bolącą nogą.

Kaczyński ma jednak cały czas ma rękę na pulsie i ponoć „śmieje się” ze swoich politycznych przeciwników, także we własnych szeregach. Chodzi o tych, którzy już widzieli się na jego miejscu.

Jeden z polityków PiS mówi wręcz: „Prezes wkracza i nie wybacza. Zwłaszcza tym, którzy coś usiłowali kombinować pod jego nieobecność”. Informator „Faktu” mówi o sojuszu Beaty Szydło ze Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem przeciwko Brudzińskiemu i Błaszczakowi. – W przyszłym tygodniu pierwsze decyzje – ujawnia polityk bliski Kaczyńskiemu.

Jarosław Kaczyński zamierza bowiem zwołać prezydium komitetu politycznego.

 WP Wiadomości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.